Pojawienie się w naszym życiu nowego członka rodziny, stanowi nie lada wyzwanie. W końcu od teraz to my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za jego rozwój każdego dnia. Dziecko reaguje na bodźce z otoczenia, a w sklepach znajdziemy całe mnóstwo zabawek, które mu ich dostarcza. Muzyka, dotyk – to wszystko  towarzyszy mu od pierwszych dni. Dziecko już w czasie 6 miesiąca ciąży, jest w stanie wychwycić dźwięk z otoczenia. Jak dobrać zabawki, aby sprawiały radość, jednocześnie wspomagając rozwój naszej pociechy?

Zadbaj o spokojny sen

Z pewnością każdy z nas spotkał się z zabawkami, które maja na celu wyciszyć i uspokoić naszego malucha, wykorzystując przy tym szum. Jest to nic innego, jak odwzorowanie pierwszych dźwięków jakie słyszy maleństwo jeszcze w brzuchu mamy – bicie jej serca i przepływająca krew pępowinowa. Odgłosy te niosą ukojenie, ponieważ kojarzą się z bezpieczeństwem. Zabawką, która idealnie się do niego nadaje jest przytulanka usypianka wydra marki Fisher Price. Brzuszek tego sympatycznego i miłego w dotyku zwierzątka rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób uspokaja. Ponadto, posiada funkcje odtwarzania relaksującej muzyki oraz innych dźwięków, takich jak pochrapywanie czy bicie serca. Dodatkowo wydra świeci delikatnym światłem. Inna propozycja to Jeż uspokajacz z wibracjami. Miękkość materiału i wibracje wpływają na zmysł dotyku, natomiast spokojna muzyka na zmysł słuchu. Pomocna przy zasypaniu, a jednocześnie wpływająca na rozwój dziecka, będzie Karuzela z Misiami 3w1. Oprócz sympatycznych pluszaków, nad głową naszego dziecka rozgrywać się będzie okaz migocących gwiazdek, co jest zasługą wbudowanego projektora.

Zabawki, które angażują zmysły

Warto wybierać zabawki, które będą stymulować zmysły naszego maluszka. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju szeleszczące, miłe w dotyku przedmioty. Książeczka aktywizująca miękkie zwierzątka pozwala dziecku na samodzielną zabawę i odkrywanie kolejnych kart. Wykonana jest z przyjemnego w dotyku materiału, a na stronach zostały umieszczone rysunki kolorowych zwierzątek. Oprócz przytulania, maluch może doskonale bawić się szeleszczącą stroną, lusterkiem, które pozwoli mu oglądać swoje odbicie oraz gryzaczkiem. Zdolności manualne możemy rozwijać, inwestując w Garnuszek na klocuszek lub Motylek sorter kształtów. Dziecko podczas zabawy, ma za zadanie będzie miało dopasować kształt do otworu.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Puzzle i układanki dla dzieci, które pomogą w rozwoju dziecka

Coś dla starszaków – nauka przez zabawę

Kolejnym etapem rozwoju będzie poznawanie liczb, alfabetu i nazywanie figur geometrycznych.  W tym celu przydatny będzie Edukacyjny Stolik Malucha „Poziomy Nauki”. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku, zajmując mu długie godziny na odkrywaniu coraz to nowych możliwości.  Wiele przycisków kryje pod sobą piosenki, nazwy kolorów i licz – co warto podkreślić – zarówno po polsku jak i po angielsku. Dzieci od małego chłoną jak najwięcej z otoczenia, co oznacza, że to najlepszy moment na rozpoczęcie nauki języka obcego. Muzyczka, kolorowe okienka to nauka poprzez zabawę, która pozytywnie wpłynie na rozwój naszego dziecka. Inną zabawką, którą warto polecić jest Interaktywna Koala Linkimals, która posiada przyciski, pod którymi kryją się wypowiedzi i piosenki, która wprowadzą naszego dziecko w świat liczb i kształtów. Niekwestionowanym hitem jest Szczeniaczek Uczniaczek, który działa w sposób interaktywny – po naciśnięciu poszczególnych części ciała, wysłuchamy nazw kolorów, alfabetu, części ciała. Zabawka zachęca dziecko do powtarzania oraz śpiewania z nim piosenek.

Przeczesując sklepowe półki, warto wybrać zabawki, które nie tylko będą bawić, ale także uczyć i stymulować rozwój naszego dziecka. Bowiem wszystko co go otacza, będzie miało wpływ na jego przyszłość. Wszystkie wspomniane powyżej artykuły, znajdziesz w sklepie Maleomi.pl.