Wakacyjny okres to prawdziwe wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zorganizować atrakcje dla swoich dzieci. Pomocny w tym może się okazać jednak zakup basenu ogrodowego. W końcu nie tylko najmłodsi uwielbiają ochładzającą zabawę w wodzie podczas upalnych dni i to bez konieczności organizowania wypraw na basen czy plaże. Jak jednak wybrać najlepszy basen ogrodowy i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Czy zakup basenu ogrodowego to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup basenu ogrodowego dla dzieci to na pewno dobry pomysł. Wystarczy jednak pomyśleć o tym, że każda wyprawa na plaże wymaga poświęcenia czasu, spakowania niezbędnych przedmiotów oraz podróży, zwłaszcza jeśli w okolicy brakuje naturalnych zbiorników wodnych.

W przypadku posiadania basenu we własnym ogrodzie można więc zapomnieć o tych wszystkich przygotowaniach, co jest ogromną wygodą i oszczędnością czasu. Dlatego też jest to świetny pomysł dla osób, które chcą zapewnić swoim dzieciom atrakcje w wakacyjne dni i jednocześnie móc zająć się swoimi sprawami.

Jak rodzaj basenu ogrodowego wybrać? 

Wśród wielu modeli basenów ogrodowych dostępnych na rynku, do wyboru mamy tak naprawdę ich trzy rodzaje, podzielone pod względem ich konstrukcji. Pierwszym z nich są baseny dmuchane, które są idealnym rozwiązaniem dla dzieci. Nie zajmują wiele miejsca w ogrodzie, nie wymagają zastosowania w nich pomp filtrujących, a także umożliwiają w prosty sposób przeniesienie ich z miejsca na miejsce. Rozważając zakup tego typu modelu, warto zwrócić uwagę na baseny dmuchane w sklepie Intexmarket.pl cechują się one bowiem atrakcyjną ceną i wieloma kształtami do wyboru. Od klasycznych okrągłych, poprzez kwadratowe, aż do modeli zadaszonych.

Drugim rodzajem basenów ogrodowych są modele rozporowe, które są droższe od basenów dmuchanych, a do tego zajmują więcej miejsca. W ich przypadku konieczne jest także zastosowanie pomp filtrujących, w związku z tym ich użytkowanie wymaga w sezonie nieco więcej zaangażowania.

Baseny stelażowe to natomiast wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, który polecany jest w przypadku osób, które poszukują basenu ogrodowego nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Ich wymiary mogą bowiem dochodzić do nawet kilku metrów długości i szerokości. Z tego względu nie są one jednak polecane dla małych dzieci, które nie umieją jeszcze pływać.

Na co zwrócić uwagę kupując basen ogrodowy? 

Pomimo tego, że baseny ogrodowe występują tylko w trzech rodzajach, wybór tego najlepszego może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  • trwałość basenu ogrodowego — w przypadku modeli dmuchanych, warto wybierać droższe, jednak wytrzymalsze baseny wykonywane między innymi z PVC,
  • wiek dziecka, które ma korzystać z basenu — na tej podstawie można bowiem określić to jaką ma on mieć wysokość oraz wielkość. W przypadku dzieci do 6 lat wystarczającym modelem będzie basen dmuchany, który zapewni im odpowiednią ilość miejsca do zabawy oraz zniweluje niebezpieczne sytuacje związane z głębokością basenu i ilością znajdującej się w nim wody,
  • budżet — nie ma co ukrywać, że przy zakupie basenu ogrodowego liczy się także jego cena. Warto więc wiedzieć, że najmniej zapłacimy za basen dmuchany, z kolei najwięcej za basen stelażowy.

Podsumowując, zakup basenu ogrodowego dla dzieci, w przypadku, których już model dmuchany będzie świetną opcją, to doskonały pomysł. Zapewni on im bowiem atrakcyjne miejsce do zabaw w długie wakacyjne dni i odciąży rodziców pod względem konieczności organizacji czasu dla najmłodszych.