Jeśli Twoje dziecko było już kilka razy zaproszone na przyjęcie urodzinowe kolegi, bądź koleżanki – na pewno wiesz, że możliwości organizacji takiego wydarzenia są niemal nieograniczone i to jest właśnie ten powód, dla którego mogą stać się przytłaczające dla rodzica, który podchodzi do tematu po raz pierwszy. Jesteś jednym z nich? Postaw na aktywną imprezę urodzinową dziecka. Chcesz dowiedzieć się, dlaczego to dobry pomysł? Czytaj dalej!

Aktywne przyjęcie urodzinowe dziecka: dlaczego?

Przede wszystkim, znacznie sobie uprościsz całe zadanie organizacji, planując przyjęcie urodzinowe, które obejmuje różne formy aktywności fizycznej, nawet jeśli jest to po prostu zwykłe bieganie.

Aktywne przyjęcie urodzinowe dla najmłodszych to dobry pomysł, bo:

  • to zdrowsza alternatywa niż większość innych scenariuszy,
  • dzieci są pełne energii, tutaj ją mądrze spożytkują,
  • to zawsze niesie dużo zabawy.

Warto dodać, że mali goście nie tylko będą się naprawdę dobrze bawić – ale po wszystkim będą tak zmęczeni, że po powrocie do domu zasną niczym za czasów niemowlęcych. Taki pomysł jest doskonały również dlatego, że w dzisiejszych czasach, gdy tak wiele dzieci zmaga się z nadwagą i spędza więcej czasu przy komputerze niż na świeżym powietrzu, umieszczenie aktywnej zabawy w centrum uwagi oznacza mniejszy nacisk na ciasto, lody, słodycze i prezenty.

Urodzinowe doświadczenie: motyw sportowy

Jeśli Twoje dziecko jest fanem sportu lub zapalonym sportowcem, nie ma wątpliwości, że będzie zachwycone, a już na pewno, jeśli główny motyw przyjęcia skupisz wokół jego ulubionego sportu bądź drużyny. Na przykład możesz ozdobić pokój/ogród kolorami ulubionej drużyny lub tymi, które przypominają wybrany sport:

  • czarno-białe dekoracje dla sztuk walki,
  • czerwony, biały i niebieski dla baseballu,
  • zielony i brązowy do piłki nożnej,
  • tak dalej.

W przypadku gier – fajnie zorganizować warunki zbliżone do faktycznie obowiązujących w danej dyscyplinie. Możesz także dostosować wiele dyscyplin sportowych do gry w pomieszczeniach.

Nie jesteś typem rodzica- sportowca? Skorzystaj z pomocy!

Jak wyżej – jeśli nie jesteś typem rodzica- sportowca, nie bój się poprosić o dodatkową pomoc. Zastanów się nad zatrudnieniem ucznia-sportowca ze szkoły średniej, a nawet jednego z trenerów swojego dziecka, aby nauczyć gości imprezy nowych umiejętności i przeprowadzić ich płynnie i bez komplikacji przez zabawne ćwiczenia.

Możesz też iść o krok dalej i oddać organizację całej imprezy w ręce absolutnych profesjonalistów w tym temacie. Poszukaj w sieci – lokalnie na pewno działa co najmniej kilka agencji eventowych, które zajmują się organizacją przyjęć urodzinowych dla dzieci „na sportowo”. Zlecając to zadanie specjalistycznej firmie, która zajmuje się przygotowywaniem aktywnych urodzin dla dzieci, można nie tylko zdjąć sobie z barków zadania związane z ich przemyślaną organizacją, ale też mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a Twój mały solenizant będzie naprawdę szczęśliwy, a o to przecież chodzi najbardziej!