Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pojawia się potrzeba zakupienia odpowiedniej wyprawki szkolnej. Zastanawiasz się, czego może potrzebować Twoje dziecko idące do pierwszej klasy? Boisz się, że o czymś zapomnisz? Sprawdź, jakie najpotrzebniejsze artykuły szkolne nabyć, by nie denerwować się, gdy dziecko na ostatnią chwilę zakomunikuje swoją potrzebę.

Pierwsze zakupy

Rozpoczęcie przygody szkolnej może być stresujące. Odpowiednie przygotowanie pociechy pozwoli Ci na uniknięcie wielu negatywnych emocji. Zacznij więc od kupna przyborów szkolnych, wśród których niezbędny będzie przede wszystkim plecak. Postaw na niewielki, nieobciążający nadmiernie Twojego dziecka. W sklepach internetowych z artykułami szkolnymi znajdziesz mnóstwo małych, kolorowych plecaczków, które będą odpowiednie dla pierwszoklasisty. Wybierz spośród plecaków z motywem ulubionego bohatera bajkowego czy takiego o ciekawym kształcie, np. w formie psiego pyszczka. Pamiętaj, by jego wybór podyktowany był głównie dbałością o rozwijający się kręgosłup Twojego malucha.

Piórnik i jego wyposażenie

Kolejnym ważnym elementem jest piórnik. Postaw na taki, który dostosowany będzie do upodobań Twojego dziecka. Możesz wybrać spośród piórników w kształcie prostokątów, tub czy niewielkich saszetek. Na początku edukacji najwygodniejszy jednak będzie piórnik komorowy, w którym dzięki wydzielonym przestrzeniom dziecko z łatwością zadba o porządek wśród kredek i długopisów.

Przybory do szkoły dla pierwszoklasisty to przede wszystkim kolorowe kredki i pisaki. Będą one potrzebne Twojemu dziecku przy rozwijaniu umiejętności plastycznych, ale także do malowania pięknych szlaczków w zeszytach. Zwykłe kredki czy pastele stanowią podstawowy element zawartości piórnika każdego pierwszoklasisty, dlatego zadbaj o to, by Twój maluch posiadał w nim każdy z kolorów tęczy. Nie zapomnij jednak o wyposażeniu go w artykuły szkolne typu temperówka, niebieski długopis, ołówek i korektor, a także podstawowe przedmioty kreślarskie, niezbędne na lekcjach matematyki, np. linijkę. Do piórnika możesz dorzucić również cienkopis w ulubionym kolorze dziecka i zakreślacze.

Artykuły plastyczne

Klasy I-III to czas, kiedy wśród dzieci rozwijane są zdolności plastyczne i ogólne poczucie estetyki. Aby było to możliwe, wśród wyprawki przedszkolaka powinny znaleźć się takie rzeczy szkolne, jak: blok rysunkowy, farby i pędzelki, papiery kolorowe, bibuła, klej, nożyczki czy plastelina. Warto również zaopatrzyć malucha w artykuły kreatywne, typu ozdobne tasiemki, brokaty, cekiny lub naklejki w różnych wzorach i kolorach. Duże zaplecze artykułów plastycznych pozwoli mu na pobudzenie własnej fantazji i realizację nieszablonowych projektów.

Zeszyty, teczki i segregatory

Wśród artykułów szkolnych nie może zabraknąć zeszytów, w których Twoje dziecko będzie zapisywało nowo poznane literki czy cyferki. Nie zapomnij więc o zakupie kilku zeszytów z liniaturą w kratkę na zajęcia z matematyki i w trzy linie do nauki alfabetu.

Wszystkie prace plastyczne bądź pierwsze sprawdziany muszą być gdzieś przechowywane. W tym celu zaopatrz swojego pierwszoklasistę w teczki i segregator. Teczki będzie mógł wykorzystać do przenoszenia wykonanych prac między szkołą a domem, a segregator posłuży do zbierania wszystkich malunków w jednym miejscu w szkole.

Wysyłając dziecko do szkoły zadbaj o to, by miało ono pojemnik na drugie śniadanie. Pamiętaj także o bidonie, w którym będzie mogło wziąć trochę wody. Kilka godzin spędzonych w szkole może sprawić, że Twoja pociecha zgłodnieje, więc zawsze przywiązuj uwagę do tego, by miała przy sobie smaczną przekąskę.