Kupno odpowiednio dobranych kapci do przedszkola to nie lada wyzwanie dla rodziców. Na rynku istnieje bowiem wielu producentów, którzy oferują jakże różny asortyment. Ten rodzaj obuwia dla dzieci musi spełniać jednak szereg kryteriów. Jakich? Odpowiedź w poniższym artykule.

Odpowiednie parametry

W kapciach dziecko spędza wiele godzin. To w nich bawi się, chodzi, biega – zmienia różne pozycje. Dlatego też, ten model obuwia musi spełniać szereg właściwości. Kapcie do przedszkola powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które pozwalają stopom dziecka oddychać. Ponadto, ich zapięcie musi być dość proste, tak by młody człowiek samodzielnie z nim sobie poradził. Dodatkowo, dzieci w tym wieku bywają dość wybredne, dlatego też ich wygląd wizualny powinien trafiać w gusta dziecka.

Jakie kapcie do przedszkola będą najodpowiedniejsze?

Kapcie do przedszkola muszą być bezpieczne i komfortowe. Najczęściej, wielu rodziców stawia na sandałki lub kapcie wykonane z miękkich materiałów na górze, z dość twardą podeszwą na dole. Taki bucik powinien być bardzo dobrze dopasowany do stopy dziecka. Nie może być tu mowy o obuwiu za małym lub za dużym. Ponadto, takie kapcie muszą być niezwykle stabilne. Dodatkowo, np. kapcie Befado posiadają różne funkcje, które pozwalają na skorygowanie postawy dziecka w tym jakże znaczącym okresie.

Różnorodny wybór

Rodzice mogą wybierać wśród kolekcji, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla chłopców, lub tylko dla dziewczynek. Mali rozrabiacy wybiorą zapewne modele tenisówek lub sandałek ozdobionych ulubionymi bohaterami z kreskówek, samochodami lub Formułą 1. U dziewczynek z kolei nadal króluje kolor różowy z dekoracjami takimi jak kwiatki, motylki czy ulubione księżniczki. Wybierając kapcie dla dzieci, warto liczyć się także z ich zdaniem przy wyborze konkretnego modelu. Kapcie muszą być kolorowe, by dziecko chętnie je nosiło. Jeszcze lepiej, gdy posiada na sobie motywy bajkowe lub wzory za którymi dzieci przepadają. To sprawia, że dzieci chętnie je noszą i nie ma problemów z ubieraniem takiej pociechy.

Cena a jakość kapci?

Dobre jakościowo kapcie polskiego producenta obuwia dziecięcego BEFADO można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych z obuwiem, jak i przez internet  za około 49 zł w zależności od wybranego modelu. Jest to dobra cena za bardzo dobre jakościowo kapcie dla naszych maluchów. Już od najmłodszych lat właśnie przez stopy i odpowiednio dobrane obuwie kształtuje się prawidłowy chód naszej pociechy, dlatego też odpowiednie modele dla dziecka w okresie jego rozwoju są niezwykle ważne. Warto więc zainwestować w dobre produkty, które wykonane są z solidnych i pozwalających stopie oddychać materiałów. Takie buty powinny być miękkie, lekkie, elastyczne i zdrowe. I nie zawsze muszą kosztować fortunę.

Podsumowując, warto inwestować w dobre jakościowo kapcie, szczególnie dla dzieci, które cały czas się rozwijają. Dodatkowo, to jeden z pierwszych tak ważnych zakupów dla maluchów, dlatego dobrze by było gdyby same dzieci mogły wybrać model, który najbardziej im się podoba wizualnie.

Szeroki wybór kapci dla dzieci znajdą Państwo na stronie Centrum Obuwia Dziecięcego KRASNAL, gdzie można zamówić kapcie dla dzieci bez wychodzenia z domu 🙂