22 grudnia 2021

Wózek bliźniaczy 2w1 – podwójne szczęście

Opieka nad bliźniakami to wiele radości, ale także pewne trudy. Maluchom trzeba zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas spacerów, a do tego potrzebny jest odpowiedni wózek. Jakie cechy powinien posiadać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wózka dla bliźniaków? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

zobacz więcej →

21 grudnia 2021

Kosze na zużyte pieluchy – czy warto?

Bycie rodzicem jest bardzo dużym wyzwaniem, tak samo jak utrzymanie czystości w domu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Jest dużo udogodnień dla świeżo upieczonych rodziców, by jak najlepiej poradzili sobie z nową codziennością. Jednym z nich jest kosz na zużyte pieluchy dostępny na stronie Kosznapieluchy.pl.

zobacz więcej →

17 grudnia 2021

Piosenki religijne dla dzieci — sposób na muzyczną zabawę

Piosenki dla dzieci religijne to utwory muzyczne charakteryzujące się prostymi, łatwymi do zapamiętania, rymowanymi tekstami i wpadającymi w ucho melodiami. Spotkać można zarówno tradycyjne piosenki religijne dla dzieci, jak i takie, którym towarzyszą różnego rodzaju gesty. Piosenka religijna dla dzieci może być śpiewana w czasie lekcji religii, pielgrzymki, spotkania oazowego lub w domowym zaciszu, wraz z rodzicami i rodzeństwem. Spotkać można zarówno piosenki religijne dla przedszkolaków, jak i takie, które dedykowane są uczniom szkoły podstawowej. Jakie są najpopularniejsze piosenki religijne dla małych dzieci?

zobacz więcej →

22 listopada 2021

Zabawa i nauka w jednym, czyli gry planszowe dla dzieci.

Żywiołowość dzieci sprawia, że bardzo trudno jest im wysiedzieć w jednym miejscu — szczególnie gdy chodzi o naukę. Przyswajanie nowej wiedzy z książek może okazać się dużym problemem, ponieważ najmłodsi nie potrafią skoncentrować się przez dłuższy czas na jednym zadaniu i szybko się nudzą. Wartą uwagi alternatywą mogą być gry planszowe. W czym dokładnie mogą pomóc? O tym poniżej. Zapraszamy do lektury!

zobacz więcej →

6 października 2021

Huśtawka – konieczny element każdego placu zabaw.

Rodzice planujący inwestycję w przydomowy plac zabaw w ogrodzie często zastanawiają się z czego powinien się on składać. Otóż jednym z najważniejszych jego elementów obok piaskownicy, czy zjeżdżalni jest huśtawka.

zobacz więcej →

1 października 2021

Do jakiego wieku są odpowiednie misie szumisie? Sprawdzamy!

Szumisie to maskotki, które podbiły serca wielu mam. Z wyglądu przypominają zwykłe pluszaki, ale nie służą jedynie do zabawy, lecz także usypiania maluszka. Emitowany przez nie biały szum uspokaja małe dzieci, wycisza je i pomaga w podtrzymaniu spokojnego snu. Od kiedy i jak długo warto korzystać z misia szumisia?

zobacz więcej →

31 sierpnia 2021

Jak basen ogrodowy wybrać dla dzieci?

Wakacyjny okres to prawdziwe wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zorganizować atrakcje dla swoich dzieci. Pomocny w tym może się okazać jednak zakup basenu ogrodowego. W końcu nie tylko najmłodsi uwielbiają ochładzającą zabawę w wodzie podczas upalnych dni i to bez konieczności organizowania wypraw na basen czy plaże. Jak jednak wybrać najlepszy basen ogrodowy i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

zobacz więcej →

24 sierpnia 2021

Meble dla niemowląt – jak urządzić pokój?

Z urządzaniem pokoju dziecka lepiej nie czekać do ostatniej chwili. W dniu jego narodzin pomieszczenie powinno już być w pełni gotowe. Niemowlęta potrzebują przytulnej i bezpiecznej przestrzeni, aby dobrze się rozwijać, a rodzice komfortu w opiece nad nim, dlatego funkcjonalność oraz estetyka mebli mają kluczowe znaczenie. Co powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka?

zobacz więcej →

17 sierpnia 2021

Czapeczki dla niemowląt na jesień – jakie kupić?

Czy wiesz, że wśród przydatnych akcesoriów dla dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na zakup czapeczki dla niemowląt? To nie tylko praktyczna osłona główki przed zimnem, ale przede wszystkim przed wiatrem, a dla samego malucha uczucie przyjemnego otulania. Jaką czapeczkę dla niemowlaka kupić?

zobacz więcej →

9 sierpnia 2021

Co to są żłobki bliskościowe?

Większość współczesnych rodziców decyzję o powrocie do pracy podejmuje bardzo szybko. W takiej sytuacji pozostaje pytanie, co zrobić z dzieckiem? Duże miasta jak na przykład Warszawa, to wiele możliwości. Nie trzeba tutaj być skazanym na duże koszty, na przykład wtedy, gdy trzeba będzie zatrudnić nianię do malucha. O wiele lepszą pod wieloma względami opcją mogą być prywatne żłobki w Warszawie.

zobacz więcej →