11 grudnia 2017

Papierowe bombki na choinkę

Pamiętam z dzieciństwa choinkę mojej babci, na której było mnóstwo ozdób wykonanych własnoręcznie z papieru, słomy a nawet robionych na szydełku. Wszelkie szklane bombki,

zobacz więcej →

22 kwietnia 2013

Kwiatowa wiązanka

Tegoroczna wiosna przychodzi z dużym opóźnieniem. Forsycje powoli wypuszczają kwiatowe pąki, widać już rozkwitłe krokusy i przebiśniegi w naszym parku jest już wiosenno-kwieciście. Do domu przyniosłyśmy gałązki z których za chwilę wyłonią się drobne listki.

zobacz więcej →

3 sierpnia 2012

Marchewka

Najprostszy przepis na marchewkę to cztery paski papieru, jeden czerwony, trzy zielone i do tego zszywacz, który jest jedną z ulubionych zabawek biurowych każdego przedszkolaka. Wykonanie banalnie proste a efekt wspaniały. Jeśli nawleczemy marchewki na sznurek, będą oryginalną łańcuchową ozdobą każdego urodzinowego przyjęcia.

zobacz więcej →

26 stycznia 2012

Wykonaj polecenie

Idealna zabawa urodzinowa dla dzieci w wieku szkolnym. Na początku zabawy rozdajemy dzieciom karteczki i prosimy aby każda osoba wpisała na nich po jednym poleceniu do wykonania np. zaśpiewaj piosenkę, zrób 5 przysiadów, przytul wszystkie dziewczynki, ile jest 8×7  itd. Potem karteczki zginamy i wrzucamy do pojemnika.

zobacz więcej →

25 października 2011

Straszny Dynek

Straszny Dynek, to jeden z bohaterów naszej ulubionej kreskówki o Olinku Okrąglinku, a ponieważ zbliża się Halloween zaczęłyśmy masową produkcję Dynków w różnych technikach. Jedna z nich to oczywiście moje ulubione origami.

zobacz więcej →

2 października 2011

Jesienne liście

Jesienne drzewa są połączeniem techniki Kirigami ze zwykłą wycinanką. Kirigami to odmiana origami w której można robić małe cięcia w papierze. Oczywiście zrobiłam spore cięcie po obrysie, ale myślę że zwolennicy tej sztuki mi wybaczą :).

zobacz więcej →

18 października 2010

Wiatraczek

Jeśli doskwierają wam upały, proponuję przed wyjściem z domu małe prace ręczne czyli „jarmarczny” wiatraczek dla dzieci.

zobacz więcej →