Obrazy z cytatami: dekoracja, z którą zmienisz nie tylko swoje wnętrze

Od kilku już sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się typograficzne obrazy. Napisy o zabawnym, motywującym lub filozoficznym charakterze, to nie tylko oryginalny sposób, żeby odświeżyć wygląd naszej aranżacji, ale także strzał w dziesiątkę, gdy chcemy zmienić coś w swoim życiu. Dlaczego? Bo choć mówi się, że ważne są czyny, nie słowa, to właśnie słowa są niejednokrotnie najlepszym bodźcem, by wziąć się za siebie i przeprowadzić małą rewolucję.

Śledząc trendy panujące obecnie w świecie dekoracji wnętrz należy mieć na uwadze, że to, co jest teraz modne, prędzej czy później, odejdzie do lamusa. Są jednak pewne motywy, które gdy już raz zagościły w aranżacjach, wcale nie zechcą ich opuścić. Z pewnością takim elementem są obrazy z cytatami na ścianę, które odznaczają się uniwersalnym i ponadczasowym charakterem. Jeśli umiejętnie dobierzemy napis i jego graficzną formę, to taki akcent będzie się znakomicie prezentował przez długie lata ciesząc nasze oczy każdego dnia z taką samą intensywnością, jak na początku. Pojawia się teraz pytanie: czy takie obrazy będą się dobrze prezentować w każdej aranżacji? To zależy przede wszystkim od rodzaju czcionki i estetyki, w jakiej utrzymany jest obraz. W sklepach internetowych znajdziemy oszałamiającą wręcz ilość najprzeróżniejszych propozycji, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

www.myloview.pl

W skandynawskim stylu

W nowoczesnym salonie, sypialni czy przedpokoju zachwycająco będą się prezentować oszczędne w wyrazie obrazy. Cytaty w formie czarnych napisów na białym tle staną wyrazistym akcentem, który od razu przyciągnie naszą uwagę. Wielbicielom skrajnego minimalizmu z pewnością spodobają się płótna z samym tylko napisem. Jeśli dla kogoś jest to jednak zbyt skromna ozdoba, to w ofercie znajdują się także przedstawienia z subtelnymi grafikami. Mogą być to kolorowe groszki lub serduszka, czarne trójkąty lub gwiazdki, gałązki lub floralne motywy. Aby wybrany przez nas obraz pasował do aranżacji, najlepiej, gdy będzie prezentował krótki, ale wyrazisty napis. Co powiesz na: Reach for the stars!, Tomorrow is a new day lub Make it happen? Takie cytaty nie tylko ozdobią wnętrze. Zmotywują nas także do tego, by wreszcie zrealizować marzenia, które do tej pory odkładaliśmy na później. Proste, zwięzłe hasło przypomni nam, by wziąć sprawy w swoje ręce.

Z nutką romantyzmu

W sypialni warto postawić na subtelne w wyrazie obrazy. Napisy mogą być zaprezentowane na pastelowym tle lub malowniczym krajobrazie. Połączenie cytatu z pejzażem to świetny sposób na wprowadzenie do wystroju wielofunkcyjnej dekoracji. Odrobina natury ożywi aranżację, a odpowiednio dobrany napis sprawi, że zaczniemy dzień w wyśmienitym humorze. By tak się jednak stało, musimy znaleźć hasła o motywującym charakterze. Gdy zaraz po przebudzeniu naszym oczom ukaże się cytat: Behind the cloud the sun is still shining czy Good things come to those who believe z pewnością nastawimy się pozytywnie do otaczającej nas rzeczywistości, a czekające na nas obowiązki potraktujemy nie jako przeszkodę lecz wyzwanie. Dużą popularnością cieszą się także imitujące odręczne pismo obrazy z cytatami na ścianę. Tutaj na specjalną uwagę zasługuje wyjątkowa czcionka określana czasami mianem pisanki. Miękkie, płynne litery są same w sobie dekoracją, ponieważ niejednokrotnie przypominają bardziej ozdobny ornament niż konkretne słowa.

Wielkimi literami pisane

Każdy z nas ma jakiś cel lub marzenie, do którego dąży. Niezależnie od tego, czy jest to utrata kilku zbędnych kilogramów, zasłużony awans w pracy czy wycieczka do egzotycznych krajów, warto zrobić wszystko co w naszej mocy, by zrealizować te pragnienia. Jednak w codziennej gonitwie łatwo zapomnieć o tym, co jest dla nas naprawdę ważne. Co nam pomoże w skupieniu się na priorytetach? Odpowiednio dobrane obrazy. Cytaty zapisane dużymi, drukowanymi literami zajmującymi praktycznie całe płótno ściennej dekoracji sprawdzą się w tej roli znakomicie. Tak, jak i sam napis rzuca się w oczy, tak i jego treść powinna być wyrazista. Doskonałą propozycją może się okazać hasło: Don’t stop when you’re tired, stop when you’re done. To jednak tylko jedna z bardzo wielu możliwości, jakie na nas czekają. Decydując się na taką ozdobę zyskamy pewność, że wnętrze nabierze unikalnego charakteru, a nasze marzenia będą stale w centrum uwagi.

Szukając efektownej, ponadczasowej i praktycznej dekoracji wnętrza z pewnością warto sięgnąć po typograficzne obrazy. Napisy utrwalone za pomocą eleganckiej, drukowanej lub imitującej odręczne pismo czcionki będą zachwycającym uzupełnieniem aranżacji, a wartościowe hasło lub cytat stanie się znakomitą motywacją do realizacji odkładanych od dawna marzeń.

 Brak komentarzy

Skomentuj