Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wypatrujemy je zarówno my, jak i nasze dzieci. Tęsknota za letnimi zabawami jest wyjątkowo silna przez kapryśną i chłodną wiosnę, a także wprowadzenie nauki zdalnej. Wakacje są doskonałą okazją, by odreagować i przeżyć szalone przygody, a w tym pomogą obozy i kolonie dla dzieci.

Większości dzieci brakuje kontaktu z rówieśnikami. Zmuszono ich do nauki przed ekranem komputera i poszukują towarzystwa. Wysyłając pociechę na letnie kolonie dla dzieci, spełnimy jej marzenie! Będzie się wyśmienicie bawić, rozwijać swoje pasje, uczyć samodzielności i cały czas będzie w gronie rówieśników. Nie tylko nadrobi potrzeby emocjonalne i społeczne, ale być może nawiąże nowe przyjaźnie, które utrzymają się po powrocie do domu.

Dobry organizator kluczem do udanego wyjazdu

Decyzja zapadła – nasze dziecko jedzie na obóz. Teraz trzeba znaleźć taki, który spełni jego i nasze oczekiwania, a przy tym zapewni uczestnikom bezpieczeństwo. Dlatego też przed wpisaniem dziecka na listę uczestników, zweryfikujmy, czy organizator ma odpowiednie uprawnienia, czy obozowiczami zajmują się doświadczeni wychowawcy, jak duże są grupy. Warto też przejrzeć opinie w internecie, gdzie nie raz wypowiadają się uczestnicy poprzednich wyjazdów.

Przegląd oferty KOMPAS

Jednym z organizatorów, jaki będzie nam często polecany, a przy tym spełnia resztę wymienionych warunków, jest BTA Kompas. Ponieważ od wielu lat organizuje wyjazdy dla dzieci i młodzieży, ma duże doświadczenie i proponuje bardzo rozbudowaną ofertę. Co mamy do wyboru?

W sezonie letnim dużą popularnością cieszą się na przykład obozy sportowe dla dzieci związane z pobytem nad wodą. Do wyboru mamy na przykład obóz windsurfingowy, surfingowy, żeglarski, nurkowy. Możemy zapisać dziecko zarówno wtedy, kiedy już ma pewne umiejętności związane z tematyką obozu, jak i wtedy, kiedy chce rozpocząć przygodę ze sportami wodnymi. Jednak sport nie musi wiązać się tylko z wodą. Równie dobrze możemy zapisać pociechę na obóz piłki nożnej, siatkarski, koszykarski, jeździecki, czy jogi.

Jeżeli nasze dziecko nie jest szczególnym fascynatem sportu, nic nie szkodzi. Jest szereg innych kolonii i obozów, wśród których z pewnością znajduje się coś, co wpasuje się w jego oczekiwania. Przykładową ciekawą propozycją są obozy rozwijające pasje artystyczne. Do wyboru wyjazdy, podczas których dziecko będzie rozwijać pasję do tańca, fotografii, teatru, śpiewu bądź malarstwa. Doświadczeni wychowawcy w przyjemny sposób przekażą praktyczną wiedzę. Podczas niektórych obozów warsztaty prowadzi uwielbiany przez młodzież Dawid Kwiatkowski.

W ofercie organizatora znalazło się także miejsce na obozy fabularne. One z kolei spodobają się osobom, które uwielbiają zatracać się w świecie fantazji i gier RPG. Taki obóz jest doskonałą okazją do tego, by świat wirtualny stał się rzeczywistości. Będzie można m.in. doskonalić umiejętności gracza, sprawdzić swoich sił w łucznictwie, czy szermierce i sprawdzić swoje zdolności strategiczne.