Dziecięce garden party są coraz bardziej popularne. Dzieci uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, a jeśli mają możliwość bawienia się z innymi dziećmi, a dodatkowo zjedzenia kilku słodyczy i tortu lub babeczek, są bardzo szczęśliwe. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci w ogrodzie, aby maluchy były zadowolone?

 

 

  1. Przygotuj odpowiednie zabawy na przyjęcie dla dzieci w ogrodzie
  2. Dziecięce garden party – catering
  3. Impreza dziecięca w ogrodzie od strony technicznej

 Dobre przyjęcie w ogrodzie dla najmłodszych zapewnia dużą dawkę rozrywki, której dzieci nie mają na co dzień w domu, smaczne przekąski i dobre towarzystwo. W organizacji można wspomagać się fachową pomocą lub wszystko przygotować i przeprowadzić samemu – w obu przypadkach przyjęcie może być bardzo udane!

 Przygotuj odpowiednie zabawy na przyjęcie dla dzieci w ogrodzie

 Zabawa jest dla dziecka formą relaksu, ćwiczeń fizycznych i nauki. Doskonale wpływa na jego rozwój psychiczny i fizyczny, a przeprowadzona wspólnie z innymi dziećmi, rozwija kompetencje społeczne. Przygotowując przyjęcie dla dzieci w ogrodzie wybierz zabawy, które zaangażują całą grupę. Należą do nich wyścigi, gra w piłkę lub, bardzo lubiane przez dzieci, puszczanie baniek mydlanych. Ich ogromne wersje, tworzone ze specjalnego płynu dużymi obręczami, dostarczają dzieciom mnóstwo frajdy. Do organizacji ciekawych zabaw wystarczą proste akcesoria – kilka piłek, woreczki gimnastyczne, plastikowe kubeczki, piłeczki pingpongowe, tasiemki i szarfy. Jeśli masz taką możliwość, zorganizuj trampolinę lub dmuchany zamek. Pamiętaj też, aby pozostawić dzieciom czas na swobodną zabawę, np. przy muzyce.

 Dziecięce garden party – catering

 Impreza dziecięca w ogrodzie nie może się obyć bez smacznych przekąsek. Dzieci uwielbiają słodycze i z tej okazji można przygotować kilka rodzajów cukierków lub ciastek, staraj się jednak wybierać te zdrowe, np. ciasteczka owsiane lub cukierki z naturalnych soków owocowych. Do popularnych przekąsek należą owoce. Dzieci będą zachwycone też watą cukrową, popcornem lub prażynkami. Im zdrowszy „słodki stół” przygotujesz, tym lepiej dla dzieci. Maluchy jedzą oczami, dlatego przekąski powinny być kolorowe i atrakcyjne wizualnie, wtedy wszystkie znikną w mgnieniu oka.

 Impreza dziecięca w ogrodzie od strony technicznej

Zastanawiając się, jak zorganizować przyjęcie dla dzieci w ogrodzie, nie zapomnij o kwestiach technicznych. Przygotuj zacienione miejsce do odpoczynku oraz kolorowe talerzyki, kubeczki i serwetki. Nie zapomnij też o rodzicach, którzy zwykle przychodzą na dziecięce garden party ze swoimi pociechami.