Kiedy dziecko wyrasta z głębokiego wózka, stajemy przed koniecznością wyboru odpowiedniej spacerówki. Będzie ona służyć dłużej niż gondola, dlatego trzeba dobrze się zastanowić na jakich funkcjach najbardziej nam zależy.

Wózek wielofunkcyjny 3w1 zamiast osobnej spacerówki

  1. Lekkie spacerówki dla wygodnego użytkowania
  2. Na jakie cechy spacerówki warto zwrócić uwagę?

Oferta spacerówek jest szeroka, a każda z nich może nas zachwycić czymś innym. Różne rodzaje kół, typy siedziska, stelaże, sposób składania i dodatkowe akcesoria – to wszystko może przyprawić o zawrót głowy, bo nie wiemy na co się zdecydować, żeby nie żałować. Najważniejsze jest przeanalizowanie swoich potrzeb i wybranie takiej spacerówki, która spełni je w największym stopniu.

Wózek wielofunkcyjny 3w1 zamiast osobnej spacerówki

Wyboru spacerówki możemy sobie oszczędzić, jeśli zdecydujemy się na zakup wózka 3w1. To jeden z najpopularniejszych rodzajów wózków i większość rodziców decyduje się na jego zakup przed urodzeniem dziecka. Nic dziwnego, oferta jest w tym przypadku bardzo szeroka i łatwiej kupić taki wózek niż tradycyjny głęboki wózek dla niemowlaka. Wózek 3w1 składa się z gondoli, spacerówki i fotelika samochodowego. Każdą z części możemy zamontować na solidnym stelażu, według aktualnych potrzeb. Można by zapytać – po co w takim razie kupować osobną spacerówkę, skoro wszystko mamy w zestawie? Wielu rodziców narzeka na fakt, że taki wózek jest ciężki i korzystanie z dołączonej spacerówki jest po prostu niewygodne, szczególnie jeśli musimy znosić ją codziennie po schodach. Gdy dziecko wyrasta z gondoli, rodzice często decydują się na zakup lżejszej spacerówki. Jednak wszystko zależy od własnych preferencji i wybranego modelu wózka 3w1. Wiele z nich jest na tyle wygodnych, że rodzice chętnie ich używają przez długi czas.

Lekkie spacerówki dla wygodnego użytkowania

Wybierając spacerówkę, warto zwrócić uwagę, żeby była wygodna nie tylko dla dziecka, ale i dla nas. Lekka spacerówka będzie łatwa w użytkowaniu i bez problemu wniesiemy ją po schodach. Istotne jest również, aby łatwo się składała, a po złożeniu zajmowała jak najmniej miejsca. Dzięki temu bez problemu zmieścimy ją do bagażnika, nie zajmie też dużo miejsca w mieszkaniu. Spacerówka może nam posłużyć kilka lat, dlatego to istotne żeby swoimi gabarytami nie stwarzała problemów. Warto też dobrać spacerówkę do terenu, po którym będziemy się poruszać. Jeśli zamierzasz spacerować po nieutwardzonych drogach, bo mieszkasz poza miastem lub uwielbiasz spacery po lesie, zwróć uwagę na wózki, które będą dobrze amortyzować te niedogodności. Duże, pompowane koła będą w tym przypadku atutem.

Na jakie cechy spacerówki warto zwrócić uwagę?

Spacerówki mają różne cechy, które w zależności od oczekiwań mogą być wadą lub zaletą. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Siedzisko, które można rozłożyć na płasko to atut, szczególnie wtedy, gdy na spacerze spędzamy dużo czasu. Sprawdza się również na wakacjach, jak i w sytuacji gdy odwiedzamy znajomych i spędzamy czas w ogrodzie. Dzięki rozkładanemu siedzisku dziecko może spać wygodnie i nie musimy zmieniać naszych planów, aby zapewnić mu drzemkę.
  • Duża buda jest potrzebna nie tylko w wózku głębokim. Również w spacerówce jest nieoceniona, szczególnie gdy nagle spadnie deszcz lub chcemy ochronić dziecko przed słońcem.
  • Rozmiar bagażnika i miejsce do zawieszenia torby też nie są bez znaczenia. Dzięki nim możemy zabrać na spacer potrzebne akcesoria, jak i zrobić przy okazji zakupy.
  • Rodzaj kół ma duże znaczenie i wpływa na użytkowanie wózka. Pompowane koła sprawdzają się na wielu nawierzchniach, ale trzeba liczyć się z możliwością przebicia opony, jeśli przypadkiem wjedziemy na kawałek szkła. Wymagają też pompowania, jeśli stracą za dużo powietrza. Dobrze sprawdzają się również koła żelowe, które są podobne do pompowanych, ale nie istnieje ryzyko przebicia. Również dobrze amortyzują wstrząsy i zapewniają komfort użytkowania.