Gra rodzinna, która powstała podczas II wojny światowej w 1943 roku. Jej twórcą jest profesor Karol Borsuk, wybitny polski matematyk. Gdy podczas wojny profesor został bez pracy, wpadł na pomysł gry tzw. zestawów do „Hodowli zwierzątek”, której sprzedaż ratowała domowy budżet. Autorką rysunków była Pani Janina Gliwicka.

Jest to świetna gra rodzinna może w niej brać udział od 2 do 6 osób. Jedna z nich, jeśli chce grać może tylko pełnić funkcję opiekuna stada i dokonywać wszystkich wymian. Pozostali uczestnicy są hodowcami zwierząt i muszą zostać Superfarmerami. Zwierzęta rozmnażają się poprzez wyrzucanie odpowiednich kombinacji na kostkach.

Początkowo gracze nie mają żadnych zwierząt. Wszystkie kartoniki znajdują się w głównym stadzie, czyli najlepiej – w pudełku.

Gracze rzucają kolejno, zawsze dwiema kostkami. Jeśli gracz rzuci kostkami tak, że na obu wypadnie takie samo zwierzę, to dostaje to zwierzę ze stada głównego. Gdy po kilku kolejkach gracz ma już jakieś zwierzęta, to po następnym rzucie otrzymuje ze stada tyle zwierząt wyrzuconego gatunku, ile ma pełnych par tego gatunku.

Mogą oni także, zamieniać wyhodowane zwierzęta na inne, jeśli uznają, że się to opłaca. Aby zwyciężyć, należy zgromadzić stado złożone z konia, krowy, świni, owcy i królika. Jednak trzeba także uważać, ponieważ do zagrody może wkraść się lis lub wilk, którzy poczynią szkody w hodowli. Przed działaniem drapieżników chronią mały i duży pies.