Zabawki edukacyjne, które wspierają naukę pierwszoklasistów.

Twoje dziecko od kilku miesięcy dumnie chodzi do szkoły jako pierwszoklasista? Jeśli chcesz pomóc mu w osiąganiu lepszych wyników w nauce, sięgnij po zabawki edukacyjne. Sprawdź, które z nich mogą okazać się przydatne siedmiolatkowi.

Od dawna wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna. Chociaż tę zasadę stosuje się przede wszystkim w odniesieniu do kilkulatków, pierwszoklasiści także lepiej przyswajają wiedzę podczas zabawy. Ułatwia to nie tylko zapamiętywanie, kojarzenie itp., ale również staje się motywacją do dalszej nauki. Zabawa nie zniechęca do przyswajania wiedzy, a wręcz przeciwnie. Dlatego też warto wykorzystać potencjał drzemiący w zabawkach edukacyjnych, dzięki którym odkrywanie tajemnic otaczającego świata, nauka liczenia czy pisania będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Liczydła

Liczydła to akcesoria znane od wieków. W dawnych czasach stanowiły alternatywę dla kalkulatorów, ale jak się okazuje – nie odeszły w niepamięć. Doskonale sprawdzają się, jako zabawki edukacyjne dla dzieci, które zaczynają uczyć się liczyć. Pozwalają na naukę płynnego dodawania i odejmowania.

Liczydła dostępne są w szerokim zakresie kształtów i kolorów – tak, by maksymalnie zainteresować dziecko i zachęcić do nauki. Warto sięgnąć po akcesoria drewniane, które są niezwykle wytrzymałe i przetrwają ducha czasu więcej >>>

59426-image-3

Magnetyczne literki

Chociaż większość dzieci do pierwszej klasy idzie już ze znajomością alfabetu, nauka pisania czy tworzenia wyrazów jest jak najbardziej pożądana. Pomogą w tym magnetyczne literki, które można układać w dowolne słowa i przyklejać je np. na lodówce.

Po taką zabawkę warto też sięgnąć znacznie wcześniej, np. sprezentować ją 4-latkowi. Dzięki temu już od najmłodszych lat będzie poznawał litery i z podstawową wiedzą wkroczy w świat edukacji wczesnoszkolnej.

Akcesoria do rysowania

Nawet, jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania pracami plastycznymi, warto zachęcać je do rysowania. Tworzenie rysunków kształtuje bowiem zdolności manualne – to doskonały trening dla małych palców. Wspiera przy tym koordynację wzrokowo-ruchową.

Niezbędnymi akcesoriami są przede wszystkim kartki, kredki, ołówki czy farbki i pędzle do malowania. Uzupełnić je można elementami nieco mniej typowymi, np. stempelkami. Przyda się także specjalna deska kreślarska, która pozwoli na wygodne rysowanie i malowanie bez konieczności korzystania przy tym ze stolika.

Klocki do nauki języków obcych

Specjaliści podkreślają, jak ważna jest nauka języków obcych, którą warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Nie chodzi jednak o to, by dziecko spędzało wiele godzin nad żmudnym przyswajaniem słówek czy gramatyki.

Dla pierwszoklasistów świetnym wsparciem nauki w domu będą specjalne klocki z nadrukowanymi słówkami obcojęzycznymi, literami oraz obrazkami. Pomaga to przyswoić podstawowe słownictwo – bez konieczności śledzenia słownika więcej >>>

68628-8537_lerne_englisch_a-1

Zegar do nauki czasu

Wiek 7 lat to najwyższa pora, by dziecko zdobyło umiejętność odczytywania godziny z zegarka wskazówkowego. Pomóc w tym może specjalna zabawka edukacyjna – kolorowy zegar ze wskazówkami oraz pomocnymi obrazkami.

Te i inne zabawki edukacyjne pomocne w rozwoju pierwszoklasisty, jak i młodszych dzieci, znajdziesz w ofercie

internetowego sklepu z zabawkami PaTaToyBrak komentarzy

Skomentuj