Zabawy z piłką

Oto kilka przykładowych zabaw z piłką dla najmłodszych, myślę że żaden dwulatek nie powinien z nimi mieć problemów. Należy jednak pamiętać iż tak małe dzieci szybko się męczą. Zabawy z piłką trzeba ciągle urozmaicać, powtarzać jedną zabawę do 4 razy i wprowadzać nową.

1. Podawanie piłki dołem

Dzieci stają parami w rozkroku, tyłem do siebie. Jedno z nich otrzymuje piłkę, którą turla dołem do swojego partnera. Drugie dziecko musi ją złapać i oczywiście oddać w ten sam sposób dołem.

2. Podawanie piłki górą

Dzieci siedzą rozkrokiem na ławeczce, jedno za drugim tyłem do siebie. Pierwsze dziecko podaje górą pikę następnemu dziecku, a ono przekazuje ją kolejnemu, aż do samego końca.

3. Celowanie piłką

Ustawiamy na środku placu dużą piłkę (najlepiej korekcyjną). Metr od niej rysujemy linię, na której stają rzucające dzieci. Każde dziecko otrzymuje małą piłkę, którą stara się trafić w dużą. Po 2 kolejkach staramy się zwiększyć odległość.

Wszystkie te zabawy pozwalają dziecku nabyć umiejętność rzucania i łapania piłki, co jak widać czasami na placu zabaw nie jest tak proste i oczywiste.Brak komentarzy

Skomentuj