Wakacje sprzyjają zabawom grupowym na świeżym powietrzu. Chciałam, więc zaprezentować kilka przykładów biegu z przeszkodami. Potrzebne są do tego przynajmniej 2 drużyny po minimum 3 zawodników. Osoba prowadząca ustala linię startu i odległą o kilka – kilkanaście metrów metę. Drużyny ustawiają się obok siebie w szeregu.

Bieg z jajkiem – wzbudza wiele radości, ale może być kłopotliwy, gdy jajko się stłucze (chyba że jest ugotowane na twardo). Dlatego też polecam piłeczki do ping-ponga. Każdy uczestnik otrzymuje również po jednej łyżce stołowej. Na linii startu uczestnicy wkładają trzonek łyżki do ust a w jej wgłębieniu piłeczkę. Na znak dany przez prowadzącego, zawodnicy biegną w stronę mety. Jeśli komuś wypadnie piłeczka musi ją złapać i wrócić na linię startu. Bieg z jajkiem można urozmaicać dodając np. różne przeszkody na drodze do mety. Na początku możemy też pierwszej rundzie pozwolić uczestnikom trzymać trzonek łyżki z piłką w wyciągniętej dłoni.

Bieg sztafetowy z książkami – zasada ta sama, co wyżej, ale zamiast jajka kładziemy na głowie książkę (ewentualnie w ramach ułatwienia woreczek z grochem). Na dany znak dzieci biegną jak najszybciej do mety, lub do punktu, w którym muszą zawrócić z powrotem na linię startu. Wówczas przekazują książkę kolejnemu uczestnikowi.

Bieg sztafetowy z pieniążkiem – wykorzystujemy do niego monety np. jednozłotowe. Uczestnicy kładą jedną monetę na czubku własnego buta, teraz należy jak najszybciej przenieść ją przez całą trasę i pilnować, aby nie upadła. Która drużyna zrobi to szybciej wygrywa.

Bieg z stonogą – każdy uczestnik w drużynie ustawia się jeden za drugim i łapie za stopy osobę stojącą przed nim, tworząc tym samym stonogę. Na dany znak, wszystkie drużyny ruszają do mety, nie można oderwać rąk od stóp bieg musi być w miarę harmonijny.

Jeśli spodobał Ci się ten wpis możesz zostawić komentarz oraz:

  • Wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl