Dzisiaj chciałam pokazać kilka pomysłów na to jak w prosty sposób można ozdobić pokój dziecięcy jednym z bardziej popularnych motywów w designie dziecięcym – a mowa będzie o chmurach.

Tytułem wstępu powinnam nadmienić iż od jakiegoś czasu na fali różnych modnych trendów pojawiła się wraz z ekologią kultura DIY czyli do-it-yourself (zrób to sam). Stąd też moda na samodzielne wykonywanie szmacianych lalek i misiów, do łask wróciły również szydełka i druty oraz zabawki z papieru i drewna.

Wracając jednak do chmurek na początek moje ulubione zdjęcie deszczowej chmurki autorstwa Austina Tott . Przejdźmy jednak do prostszych rozwiązań które niewielkim nakładem kosztów i pracy możemy zrobić samodzielnie. Zacznijmy więc od poduszek. Pierwszy przykład prosto z Francji  czyli poduszki robione domowy sposobem i sprzedawane w internetowych butikach, podobne jak poduszka nr 3 zrobiona przez Juliette Collet, która konsekwentnie buduje markę swoich ręcznie robionych produktów pod nazwą ZU . Niestety nie znalazłam źródła zdjęcia nr 2, mam nadzieję że autor mi wybaczy, ale chmurka jest tak zachwycająca, że musiałam ją pokazać.

podusszki

Kolejne dwie propozycje to idealne ozdoby naściennie. Pierwsza pochodzi z bloga Yay, I Made it  drugą znalazłam na stronie poświęconej papierowej twórczości .

chmury

Mobile oczywiście z motywem deszczowej chmury znalezione na etsy.com w butikach: Elin Amandy  o raz Dominique Rollet .

chmury