Gra skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, idealna dla 4-5 latka. Tytuł sugeruje, iż niezbędnym uczestnikiem tej gry jest Tato, ale równie dobrze można w nią bawić się z mamą. W opakowaniu znajdziemy kolorową planszę składającą się z samych obrazków oraz karty do gry (108 sztuk), pionki i kostkę.

Planszę rozkładamy na stole a obok niej wszystkie wymieszane karty obrazkami do góry tak, aby były widoczne przez wszystkich uczestników zabawy.

Linia startu znajduje się na polu oznaczonym strzałką. Najmłodszy gracz zaczyna od niej wędrówkę po planszy, zgodnie z wyrzuconą liczbą oczek. Gra jest o tyle nietypowa, że pionkiem można poruszać się we wszystkich kierunkach poza ruchem po przekątnej. Gdy pionek trafi na pole, wszyscy uczestnicy szukają wśród rozłożonych kart 3 obrazków. Pierwszy, będący odbiciem pola, na którym stoi pionek oraz dwóch innych pasujących do niego. Kto pierwszy odszuka jedną z kart, lub wszystkie ustawia je obok siebie. W ramach ułatwienia producent oznaczył pasujące do siebie karty na rewersie tą samą cyfrą. Gdy wszystkie obrazki zostaną odnalezione, kostką rzuca następny gracz. Gra kończy się w momencie, gdy ze stołu znikną wszystkie karty. Wygrywa ta osoba, która zdobyła ich najwięcej.

Producent w instrukcji proponuje jeszcze jeden wariant tej gry, do którego wykorzystamy klepsydrę. Wyznaczającą czas, podczas którego osoba rzucająca kostką musi odszukać wszystkie obrazki.

Jest to doskonała zabawa na skojarzenia i łączenie kategorii, dodatkowo możemy ją wzbogacić o element związany z opowiadaniem historii do połączonych ze sobą obrazków. Gra „Co do czego Tato” jest wzbogaconą kontynuacją innej gry tego samego producenta „Opowiedz mi mamo”.

co_do_czego_tato_2