Większość współczesnych rodziców decyzję o powrocie do pracy podejmuje bardzo szybko. W takiej sytuacji pozostaje pytanie, co zrobić z dzieckiem? Duże miasta jak na przykład Warszawa, to wiele możliwości. Nie trzeba tutaj być skazanym na duże koszty, na przykład wtedy, gdy trzeba będzie zatrudnić nianię do malucha. O wiele lepszą pod wieloma względami opcją mogą być prywatne żłobki w Warszawie.
Dlaczego jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę?
Żłobki niegdyś kojarzyły się niezbyt dobrze. Publiczne miejsca tego rodzaju nie były w stanie zapewnić dzieciom odpowiednio dobrej opieki. Obecnie powstaje wiele placówek w sektorze prywatnym, które mają wiele do zaoferowania dzieciom.
Opieka i edukacja odbywa się w nich między innymi w duchu rodzicielstwa bliskościowego, oznacza to, że dzieci nie są narażane na stres, nie stoją w obliczu nagród i kar za swoje zachowanie. Każdego takiego malucha traktuje się indywidualnie, respektuje jego prawa, stwarza mu się dobre warunki do rozwoju i wyrażania siebie.
Nowoczesne żłobki bliskościowe w Warszawie
Dzisiejszy czasy pozwalają na indywidualność. Jest ona doceniana u każdego człowieka niezależnie od tego, ile on ma lat. Żłobek to pierwsza placówka oświatowa, z jaką ma kontakt dziecko, warto zadbać o to, żeby trafił on do jak najlepszego miejsca.
Prywatne żłobki w Warszawie to małe grupy, wykwalifikowani opiekunowie, pedagodzy i psychologowie, którzy czuwają nad każdym pozostawionym tam maluchem. W małych grupach budowanie więzi z dzieckiem jest bardziej możliwe. Można bezproblemowo obserwować zachowanie niemowlęcia, zwracać uwagę rodzicom na pewne aspekty, w ten sposób jest szansa na pogłębianie więzi między rodzicem a dzieckiem.
Dziecko ma też całkowitą wolność wyboru, nie zmusza się go ani do jedzenia, ani do spania, sam wybiera, kiedy coś ma być wykonane. Taki brak przymuszania sprawia, że maluch może rozwijać się bez traum i przykrych dla niego doświadczeń. Akceptuje się wszystkie jego emocje, maluszek ma pełne prawo do wyrażania ich w znany dla siebie sposób.
Rodzic lepiej poznaje jego dziecko i jego potrzeby
Zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka rodzic jest nierzadko zagubiony w obowiązkach, jakie nakłada na niego rodzicielstwo. Gdy nie może się odnaleźć, warto poszukać profesjonalnej pomocy osób kompetentnych. Znajdzie je w prywatnych żłobkach bliskościowych.
W tych placówkach respektuje się także potrzeby rodziców, stwarza im komfortowe warunki do poznania nowego siebie w rodzicielstwie. Gdy mama czy tata poradzą sobie z problemami, dziecko wiele na tym skorzysta. Takie miejsca umożliwią na lepszą adaptację malucha, nie będzie ono wystraszone, jak to często bywa w publicznych żłobkach. Zatrudniane są tutaj tylko te osoby, które lubią pracować z dziećmi, mają wiedzę i doświadczenie.

Pedagodzy pomogą dziecku poradzić sobie z uczuciem osamotnienia, które pojawia się, gdy rodzic pozostawia malucha w żłobku. Stworzenie przyjaznych warunków będzie pierwszym kluczem do sukcesu.