Czy wiesz, że wśród przydatnych akcesoriów dla dziecka warto zwrócić szczególną uwagę na zakup czapeczki dla niemowląt? To nie tylko praktyczna osłona główki przed zimnem, ale przede wszystkim przed wiatrem, a dla samego malucha uczucie przyjemnego otulania. Jaką czapeczkę dla niemowlaka kupić?

O tym, że sklepy z akcesoriami dziecięcymi aż kipią od kolorowych i przydatnych produktów, przekonało się już wielu rodziców. Jak się jednak okazuje w praktyce, nie każde z nich pasuje akurat na nasze dziecko oraz na konkretną porę roku. W wielu przypadkach nieprzemyślany zakup generuje górę gromadzących się rzeczy. Wprawiony i rozsądny rodzic potrafi odróżnić dobry produkt, od byle jakiego, ale przede wszystkim potrafi też dobrać ilość produktów w wyprawce do swoich potrzeb.

Jakkolwiek nie podchodzilibyśmy jednak do kwestii przygotowania wygodnej wyprawki to jednak kluczowe znaczenie dla tego, co kupujemy powinna mieć jakość produktów i przydatność. Czapeczki dla noworodka są w tej kwestii jednym z najważniejszych akcesoriów, które zwykle kupujemy w kilku egzemplarzach.

Czapeczki dla niemowląt – o tym pamiętaj!

Jako troskliwy rodzic pewnie zadajesz sobie pytanie o to, jaką czapkę wybrać, by Twoje dziecko czuło się w niej wyjątkowo wygodnie. Dobrze dopasowana czapka dla niemowlaka nie powinna uciskać jego głowy, ale jednocześnie musi być na tyle dopasowana, by co chwilę nie spadała z jego czoła. Aby dobrze wybrać rozmiar czapeczki jesiennej dla niemowlaka zawsze czytaj rozmiar umieszczony na metce, zwykle jest on tak bardzo wyraźnie oznaczony. Jeśli np. znajduje się na niej napis: na 44 cm to w praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że Twoje dziecko powinno mieć obwód głowy dokładnie na tyle centymetrów. Aby jednak zapobiec kupowaniu czapeczki na bardzo krótki czas, zawsze pamiętaj, by utrzymać kilku centymetrowy zapas!

A z jakich materiałów kupić czapeczkę dla noworodka, by jej noszenie było dla niego komfortowe? Dobrze jest zadbać o to, aby była ona wykonana z przewiewnych, bezpiecznych dla dziecka i przede wszystkim bawełnianych tkanin, które dobrze wentylują i przepuszczają powietrze. O przewiewność i wykonanie z naturalnych materiałów warto zadbać szczególnie bowiem mała główka niemowlaka zwykle dość mocno się poci. Narażona na przewianie może doprowadzić do niebezpiecznej infekcji. A tego z pewnością chcesz uniknąć.

Czapeczki dla niemowlaka – wzór na który warto postawić

Jeśli poszukujesz czapeczki dla niemowląt, która będzie subtelnie podkreślała urodę Twojego malucha to wybierz model w jasnym, najlepiej pastelowym kolorze. Dla chłopca może to być błękit lub szarość, a dla dziewczynki wybierz delikatny róż. Gdy chcesz kupić czapeczkę jesienną dla niemowlaka, która będzie miała szansę być użyta dla synka lub córki to wybierz neutralną białą barwę.

Czapeczki dla noworodka znajdziesz w tak wielu kolorach i wzorach, że z pewnością, któryś Ci się spodoba, a na Twoim dziecku będą leżały w idealny sposób.

Pamiętaj, by produkty dla swojego niemowlaka kupować tylko ze sprawdzonych źródeł. Bezpieczeństwo dziecka w pierwszym okresie jego życia jest wyjątkowo ważne.