Zbliża się Wielkanoc, a wraz nią tradycja święcenia jajek. Może warto zastanowić się nad przyozdobieniem jajka w czapeczkę?

Jajko to symbol życia, nic więc dziwnego iż ten staropogański zwyczaj ozdabiania jajek, wkradł się do tradycji chrześcijańskich. Takie drobne symbole, są szczególnie ważne dla dzieci, ubarwiają święta powodując że stają się bardziej kolorowe i bliższe ludziom. Nie ukrywam, że co roku zastanawiamy się jak przyozdobić jajka. Gdy Zosia była mała w ruch szły pisaki, teraz jednak jesteśmy bardziej wymagające. W tym roku postanowiłyśmy zrobić czapeczki na jajka, ale nie na szydełku czy drutach, tylko z wykorzystaniem rolki papieru toaletowego i włóczki.

czapka na jajko wielkanocne

Jak widać na powyższym zdjęciu ucinamy mały fragment rolki papieru na wysokości 2,5 – 3 cm. Potem tniemy włóczkę na równe kawałki i każdy wiążemy/zaplatamy w sposób pokazany na zdjęciu, jeden obok drugiego.

czapka na jajko wielkanocne

Gdy już wszystkie nitki zostały zaplecione, jedna obok drugiej, wiążemy je na pożądanej wysokości jedną nitką, otrzymując coś w rodzaju pompona.

czapka na jajko wielkanocne

jak ozdobić jajko wielkanocne

Zapraszam również:

Czapka Wikinga – origami

Jeśli spodobał Ci się ten wpis możesz zostawić komentarz oraz:

  • Wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl