Nawet najwyższej jakości czapka nie zapewni dziecku komfortu oraz skutecznej ochrony przed zimnem, jeśli nie będzie właściwie dopasowana. Dlatego przy zakupie czapki tak ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Źle dobrana czapka może bowiem uciskać głowę lub zsuwać się z niej. Jej noszenie może okazać się dla Twojej pociechy niewygodne. Aby tego uniknąć, zmierz obwód główki dziecka zanim wybierzesz się na zakupy.

Pomiar obwodu głowy dziecka przed zakupami

Pomiar obwodu głowy przed wyborem czapki dla dziecka jest zalecany zwłaszcza w przypadku zakupów przez internet. Oferty sklepów internetowych, takich jak AGBO są niezwykle bogate. Zapewniają łatwy dostęp do zróżnicowanych pod względem designu czapek na każdą porę roku. Znajdą tam coś dla siebie dzieci w każdym wieku, od niemowląt po nastolatków.

Większość sklepów zamieszcza na swoich stronach internetowych stworzone przez producentów tabele rozmiarów, które stanowią ważną wskazówkę podczas zakupów. Nierzadko można tam znaleźć także jasną instrukcję pomiary obwodu głowy. Aby go przeprowadzić potrzebny Ci będzie wyłącznie centymetr krawiecki. Jeśli planujesz zakupy w sklepie stacjonarnym, nie rezygnuj z wykonania pomiaru. Wynik może okazać się przydatny wówczas, gdy Twoje dziecko nie będzie chciało już przymierzać kolejnych modeli lub gdy będziesz kupować czapkę bez niego.

Jak zmierzyć obwód głowy dziecka?

Przygotuj centymetr krawiecki. Przeprowadź go w taki sposób, by taśma przechodziła przez środek czoła i potylicę dziecka, tuż nad jego uszami. Odczytaj wynik i gotowe! Jeśli nie posiadasz centymetra krawieckiego, możesz użyć zwykłego sznurka. Wystarczy, że zaznaczysz na nim obwód głowy dziecka, a następnie zmierzysz jego długość.

Po uzyskaniu wyniku, czas na zakupy. Pamiętaj, by nie decydować się na zakup nieco większej czapki, z troski o komfort swojej pociechy. Dzieci rosną szybko, lecz większość dostępnych na rynku, dedykowanych im modeli jest elastyczna i doskonale dopasuje się do kształtu głowy. Wybór nieco szerszej czapki może sprawić, że będzie ona zsuwać się dziecku na oczy, obniżając jego komfort podczas pobytu na świeżym powietrzu. Może też stanowić mniej skuteczną ochronę przed zimnem.

Czapki dla dzieci – nie tylko rozmiar, ale też jakość

Uzyskanie idealnego dopasowania zależy jednak nie tylko od wyboru właściwego rozmiaru, ale też od jakości czapki. Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu z wysokogatunkowej tkaniny, możesz mieć pewność, że nie ulegnie on rozciągnięciu w trakcie jego użytkowania. Aby zapobiec kurczeniu się czapki po praniu, stosuj się ściśle do zaleceń producenta, dotyczących pielęgnacji i sposobów utrzymania w czystości dziecięcego nakrycia głowy. Jeśli zależy Ci na jego trwałości wybierz model z warstwą wierzchnią, stworzoną z syntetycznego materiału, takiego jak akryl. Podszewka jednak powinna być wykonana z naturalnej, przewiewnej tkaniny, np. z bawełny, która doskonale sprawdza się w kontakcie ze skórą.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć wysokiej jakości czapki dla dzieci w szerokim wyborze dostępnych rozmiarów i wzorów? Zajrzyj na https://www.agbo.com.pl/pl/menu/czapki-dla-dzieci-172.html, by kupować w wygodny sposób, bezpośrednio od producenta. Planując zakup czapki dla swojej pociechy, zdecyduj się na korzystanie z ofert sprawdzonych sklepów, cieszących się zaufaniem wielu rodziców. Pamiętaj, że wyjątkowa jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną – AGBO oferuje wygodne, trwałe i designerskie czapki, których zakup nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Artykuł zewnętrzny