Pojawienie się na świecie dziecka to duże przedsięwzięcie dla przyszłych rodziców. Wymaga ono nie tylko przygotowania psychicznego na wyzwania związane z opieką, ale także zakupu różnych akcesoriów, aby zapewnić maluchowi pełen komfort. Jednym z najważniejszych z nich jest łóżeczko. Można tutaj postawić na model klasyczny lub turystyczny. W poniższym artykule skupimy się na tym drugim. Kiedy warto na nie postawić i jakie posiada zalety i wady? Sprawdźmy!

Łóżeczka turystyczne – czym są i kiedy warto z nich skorzystać?

Wśród rodziców niemowlaków dużą popularnością cieszą się łóżeczka turystyczne. Charakteryzują się one możliwością rozłożenia i złożenia, dzięki czemu z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce. Takie modele są zwykle wykonane z lekkiego materiału lub plastiku oraz posiadają boczne ścianki wyłożone siateczką. Takie rozwiązanie zapewnia dziecku dobrą wentylację, a nam pozwala na stałą obserwację malucha.

Tego rodzaju łóżeczko może okazać się bardzo przydatne w wielu różnych sytuacjach. Najczęściej jest ono wykorzystywane podczas podróżowania, gdyż nie ma problemu z jego transportem. Z tego samego powodu sprawdzi się ono świetnie również podczas spania poza domem, np. u dziadków. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie ono swojego zastosowania także w mieszkaniu. Łóżeczko turystyczne można swobodnie przenosić po domu, aby mieć malucha na oku, niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy.

Jakie zalety i wady mają łóżeczka turystyczne?

Rozwiązanie to posiada mnóstwo zalet, które skłaniają rodziców do zakupu tego typu łóżeczka. Główną korzyścią, którą zyskujemy, jest oczywiście mobilność. Łóżeczka turystyczne są lekkie i kompaktowe, a przez to łatwe w przenoszeniu. Odznaczają się one niezwykłą prostotą użytkowania, gdyż można je sprawnie rozłożyć i złożyć. Niektóre modele posiadają również dodatkowe funkcje, takie jak np. przewijak czy kieszenie na akcesoria.

Kolejnymi zaletami jest bezpieczeństwo oraz komfort. Pomimo prostej konstrukcji tego typu łóżeczka są stabilne i wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Znajdująca się po bokach siateczka zapewnia przewiewność, a tym samym komfort termiczny. Można się więc zastanawiać, czy takie modele posiadają jakieś wady. Jest ich naprawdę niewiele. Jest to rozwiązanie na pewno nieco mniej wygodne niż klasyczne łóżeczko. Dla niektórych problemem może być również wysoka cena.

Łóżeczko turystyczne to znakomite rozwiązanie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy często podróżują z dzieckiem. Dzięki swojej mobilności model taki można z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Sprawdzi się ono również w domu, jeśli chcemy, aby dziecko zawsze znajdowało się w zasięgu wzroku. Zdecydowanie warto postawić na taką wersję łóżeczka, gdyż pozytywy jednoznacznie dominują nad wadami.

Artykuł zewnętrzny