Szumisie to maskotki, które podbiły serca wielu mam. Z wyglądu przypominają zwykłe pluszaki, ale nie służą jedynie do zabawy, lecz także usypiania maluszka. Emitowany przez nie biały szum uspokaja małe dzieci, wycisza je i pomaga w podtrzymaniu spokojnego snu. Od kiedy i jak długo warto korzystać z misia szumisia?
Szumisie — szumiące misie wspierające zdrowy sen

Miś z szumem jest miękką przytulanką, którą można umieścić w łóżeczku dziecięcym i wózku lub przyczepić jako zawieszkę. Ukryte w jego wnętrzu szumiące serce emituje 5 rodzajów szumu: szum biały, różowy, fal morskich, padającego deszczu oraz wód płodowych z bijącym sercem. Dźwięki te przypominają dziecku czas, kiedy przebywało w brzuchu mamy i czuło się bezpiecznie.

Noworodki rodzą się z niecałkowicie wykształconym rytmem dobowym, dlatego zasypiają wielokrotnie w ciągu dnia i nocy i przesypiają łącznie 16-20 godzin na dobę. W pierwszych miesiącach życia maluszka rodzice muszą dostosować się do wielokrotnych drzemek dziecka i karmień na żądanie, co wiąże się z częstym usypianiem smyka. Wsparciem w usypianiu może stać się maskotka szumiś przeznaczona dla dzieci od pierwszych dni życia.

Szumiś Dou Dou błękitny

Spokojna drzemka z misiem szumisiem

Misie szumisie szybko przypadły do gustu dzieciom i stały się synonimem smacznego snu. Popularne szumisie z rodziny Bystrzaków, Słodziaków i Lalusiów o imionach: Maya, Matt, Lena czy Max znajdziesz w sklepie BabyBoom.net.pl, który oferuje kolekcję uspokajających maskotek z czujnikiem snu. Szumisie są mięciutkie, miłe w dotyku i atrakcyjne wizualnie dla maluszka. Ich rączki i uszy zachęcają do zabawy, a emitowany szum zapewnia ukojenie w czasie kolki.

Szumisie z czujnikiem snu wyłączają się po 60 minutach i przechodzą w stan czuwania, natomiast kiedy malec się obudzi, zabawka automatycznie włącza się i ponownie wytwarza dźwięk. Maskotka działa również w trybie non-stop, emitując nieprzerwanie szum przez 12 godzin, co pozwala dziecku przespać całą noc bez zakłóceń.

Szumiś uspokajająca maskotka z czujnikiem snu Max Bystrzak

 

Do kiedy stosować szumisie z sensorem?

Misie z szumem warto podsuwać dziecku już w pierwszych tygodniach życia. To wtedy smyk narażony jest na wiele nowych bodźców z otoczenia, które budzą w nim niepokój. Szum z szumisia będzie dla niego sygnałem do rozpoczęcia drzemki i pełnego relaksu. Wieczorem można wykorzystać szum fal jako wstęp do kąpieli, a w czasie spaceru włączyć szum padającego deszczu.

Miś szumiś pomaga przetrwać trudny okres nie tylko noworodkom urodzonym o czasie, ale i wcześniakom, dlatego wiele mam zabiera go ze sobą wraz z wyprawką do szpitala. Wbrew pozorom, zabawka jest przydatna nie tylko w pierwszych tygodniach życia dziecka, ale i przez cały okres niemowlęcy.

Biały szum pomaga w usypianiu dzieci cierpiących na kolki i przechodzących bolesne ząbkowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z szumisia korzystały także kilkuletnie dzieci. Dwulatkowi będzie o wiele łatwiej zasnąć, jeśli szum misia zredukuje dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Czy warto podarować dziecku szumisia?

Niegdyś rodzice radzili sobie z usypianiem dziecka, wykorzystując domowe sposoby: szum suszarki, odkurzacza, grzejnika czy wody w łazience. Monotonne, powtarzalne dźwięki pomagały w usypianiu dziecka, ale trudno było korzystać z nich nieustannie. Dziś wszystkie te sposoby można mieć w zasięgu ręki — wystarczy dać dziecku szumisia. Zaletą maskotki jest możliwość regulacji głośności dźwięku i bezproblemowe zabranie jej w podróż z dzieckiem. Co więcej, na rynku znajdziesz misie szumisie z imieniem, a personalizacja to wspaniała opcja jako podarunek dla dziecka na babyshower czy urodziny. Z szumisiem opieka nad niemowlęciem staje się prostsza.