Dziś trzy zupełnie odmienne propozycje, choć łączy je jedna wspólna cecha wszystkie to figurki zwierząt.

Nasze babcie pieczołowicie gromadziły niewielkie porcelanowe figurki zwierząt, tancerek, dzieci. Mamy zbierały małe fajansowe dzbanuszki, których przeznaczenie do dziś jest dla mnie zagadką. My możemy kolekcjonować już niemal wszystko, bo do wszystkiego jest łatwy dostęp. Ważne jest jednak, aby były to przedmioty ładne, dobrze zaprojektowane i aby kolekcja miała swój motyw przewodni np małe figurki zwierzęce.

Zacznę więc od figurek pochodzących z dość odległego miejsca, które od zawsze kojarzy nam się z nowoczesnością i technologią a jednocześnie z tradycją. Udamy się więc do Japonii, w której znajduje się fabryka zabawek drewnianych T-lab. W kolekcji japońskiego producenta jest ok. 50 niewielkich figurek zwierząt wrzeźbionych ręcznie w drewnie i z ogromną starannością wykończonych.

t-lab

t-lab

Kolejne figurki są wykonane z plastiku, tworzywa które uważa się za mniej wartościowe, choć daje projektantom ogromne możliwości. Mix & Match Animals to kolekcja 3 figurek, składających się z 3 odrębnych części, które można ze sobą dowolnie konfigurować. Produkt działający na wyobraźnię i zachęcający do twórczej zabawy.

mix&match animals

mix&match animals

Kolejne figurki wykonane z ekologicznego, wodoodpornego i wytrzymałego na wstrząsy w małych dłoniach drewna. Wszystkie elementy zwierząt są wymienne i łatwe do złożenia, jest to produkt intuicyjny skierowany do dzieci z wyobraźnią. Rzetelna niemiecka produkcja firmy Momoll.

momoll

3