Logix to typowa przestrzenna gra planszową należąca do kategorii gier strategicznych, które wpływają na myślenie, pamięć i wyobraźnię. Reguły wydają się proste, trzeba jak najszybciej ułożyć z kulek na planszy wylosowany wzór i przy okazji nie dopuścić, aby zrobili to przeciwnicy. W prostocie tej kryje się jednak wiele niespodzianek, przez co gra staje się bardzo wciągająca. Często pomimo wielu zabiegów do zwycięstwa potrzebny jest szczęśliwy traf.

Grę rozpoczynamy od ustawienia kwadratowej planszy, zawierającej 49 wgłębień na kule, na środku stołu. W centralnym wgłębieniu ustawiamy czarną kulę, która jest nieodzownym elementem każdego układanego wzoru. Teraz możemy wylosować jedną z 16 kart, które zawierają tajemniczy wzór składający się z układu 5 kulek. Kartę z wzorem zachowujemy tylko dla siebie i pilnujemy, aby nie zobaczył jej przeciwnik.

Do gry używamy 24 kul w czterech kolorach: niebieski, czerwony, żółty lub zielony, oprócz tego mamy 2 kule szare oraz 1 czarną. Kulki szare mogą w układanym wzorze zastąpić każdą inną kulkę.

Poza czarną kulą, pozostałe wkładamy do osobnego stojaczka. Każdy gracz może wykonać jeden z trzech dozwolonych ruchów:

– dołożyć kulę na planszę w puste miejsce obok innej dowolnej kuli,

– przesunąć kulę będącą na planszy w inne niezajęte miejsce.

– zdjąć z planszy kulę i położyć w jej miejsce inną

Do stworzenia kodu na planszy można użyć tylko jednego, dowolnego koloru oprócz tego, który jest na karcie. Można również użyć uniwersalnych kulek w kolorze szarym. Kartę z kodem możemy obracać o dowolny kąt, ale w ten sposób by wzór z kart zgadzał się z układem na planszy. Grę kończymy, gdy któryś z uczestników ułoży w swojej kolejce wzór. Logix jest na tyle elastyczny, że jego zasady można dowolnie modyfikować, ale aby uniknąć konfliktów należy je ustalić przed rozgrywką.

Można powiedzieć, że jest to starszy i bardziej rozwinięty brat popularnej gry strategicznej w kółko i krzyżyk. Jest to typowa gra rodzinna dla 2-4 osób idealna na długie zimowe wieczory bez telewizora. Producent przygotował dwa dodatkowe warianty tej gry różniące się wielkością planszy i kul.