Ulubiona zabawa wszystkich maluchów to bez wątpienia gra w chowanego, co doskonale wykorzystał producent gier Adamigo. W zestawie znajdziemy 24 sztywne kartoniki z ilustracjami, na każdej ilustracji mamy różne egzotyczne zwierzęta: słonie, żyrafy, pingwiny itp. w różnych układach. Cała zabawa polega na tym, aby dziecko zapamiętało jak najwięcej zwierzaczków z ilustracji.

Dzięki czemu ćwiczy nie tylko koncentrację, ale również spostrzegawczość. Oczywiście te proste zasady gry dają nam wiele możliwości, dlatego też w instrukcji znajdziemy 3 różne warianty tej gry. Jeden z nich zakłada, że odkrywamy przed dzieckiem 2 kartoniki prosząc, aby postarało się zapamiętać jak najwięcej zwierzaczków na ilustracjach. Potem kładziemy kartoniki ilustracją do dołu teraz maluch musi nam powiedzieć, jakie zwierzę było na obu ilustracjach. Poprawna odpowiedź nagradzana jest żetonem.

Kartoniki możemy również wykorzystać do zabawy w domino obrazkowe. Dzieci otrzymują po 6 kartoników, pozostałe umieszczamy na stosie ilustracjami do dołu. Jeden z uczestników wykłada pierwszą ilustrację, a pozostali dokładają do niej swoje ilustracje przestrzegając zasady, że dwa zwierzęta muszą się powtarzać na obu ilustracjach. Kolejna propozycja producenta to wykorzystanie kartoników do klasycznej gry memo.

Gra jest świetnie wykonana i zilustrowana, można w nią grać w gronie 2-3 osób, idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym od 4 roku życia.

Adamigo.pl