Ciekawe czy w dobie Internetu dzieci znają jeszcze takie gry, do których wystarczy kartka i długopis? Do gry potrzebne są tylko dwie osoby. Polecam tą zabawę dla dzieci, które z powodu choroby muszą pozostać w łóżku. Na kartce rysujemy kwadrat, który dzielimy na 9 mniejszych, zgodnie z poniższym rysunkiem.

Następnie w drodze losowania ustalamy, kto zacznie pierwszy i wybieramy znaczek kółko albo krzyżyk. Pierwszy gracz stawia znak w dowolnym okienku, celem gry jest uzyskanie prostoliniowego ciągu trzech znaczków poziomo, pionowo lub na skos. Jednocześnie należy blokować przeciwnika, aby nie mógł utworzyć takiego ciągu.

Zazwyczaj doświadczeni gracze dochodzą do etapu pokazanego na poniższym rysunku. Dlatego też jest to świetna rozrywka dla początkujących.

Dla bardziej zaawansowanych polecam wersję gdzie mamy 25 pól (5 na 5). Cel jest ten sam, należy w linii prostej poziomo, pionowo lub na skos uzyskać ciąg 3 znaków. Również w tym przypadku gracz zaczynający ma większe szanse więc lepiej wybrać pierwszego w drodze losowania.

Pobierz gotowe do wydruku plansze do gry w kółko i krzyżyk >>>