Orchard Toys to jedna z niewielu firm, które wprowadziły na rynek gry planszowe dla dzieci od 2 roku życia, wspomagają rozwój dziecka ćwicząc koncentrację, spostrzegawczość ucząc kolorów i nazw przedmiotów i zwierząt. Zapraszam do lektury i zabawy.

Lotto Czerwony i niebieski pies – gra dla dzieci od 2lat

Pierwsze proste lotto do ćwiczenia spostrzegawczości,  nazw kolorów i przedmiotów. Jeżeli od tej gry zaczynacie Waszą przygodę z grami proponuję rozłożenie jednej planszy i znalezienie wśród wszystkich kwadracików z rysunkami tych, które macie na planszy. Można też pomóc dziecku zmniejszając ilość rysunków lub podając do ręki rysunek i zachęcając do wyszukiwania go na planszy. Jeżeli opanowaliście już podstawy można przejść do nieco trudniejszej wersji jaką jest gra w lotto. Wszystkie kwadraciki kładziemy rysunkiem do dołu, każdy uczestnik losuje jedna planszę i kładzie przed sobą rysunkiem do góry. Następnie wyliczamy kto zaczyna. Każdy uczestnik po kolei odkrywa jeden kwadracik, jeżeli pasuje  kładziemy go na swojej planszy, jeżeli nie pasuje odkładamy rysunkiem do dołu. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze wszystkie rysunki.

gra lottoot2

Lotto Dzikie zwierzęta – gra dla dzieci od 2lat

Pierwsze proste lotto do ćwiczenia spostrzegawczości, nazw zwierząt i środowisk w których żyją. Cztery plansze przedstawiają ocean, dżunglę, pustynię i środowisko polarne. Zbierając zwierzątka dziecko dowiaduje się gdzie jakie zwierzęta mieszkają. Gra jak zwykle wykonana bardzo starannie, tafelki są wykonane z grubej tektury i mają sympatyczne, barwne rysunki.   Jeżeli od tej gry zaczynacie Waszą przygodę z grami proponuję rozłożenie jednej planszy i znalezienie wśród wszystkich kwadracików z rysunkami tych, które macie na planszy. Można też pomóc dziecku zmniejszając ilość rysunków lub podając do ręki rysunek i zachęcając do wyszukiwania go na planszy. Jeżeli opanowaliście już podstawy można przejść do nieco trudniejszej wersji jaką jest gra w lotto. Wszystkie kwadraciki kładziemy rysunkiem do dołu, każdy uczestnik losuje jedna planszę i kładzie przed sobą rysunkiem do góry. Następnie wyliczamy kto zaczyna. Każdy uczestnik po kolei odkrywa jeden kwadracik, jeżeli pasuje  kładziemy go na swojej planszy, jeżeli nie pasuje odkładamy rysunkiem do dołu. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze wszystkie rysunki.

 

Lotto Starego Donalda- gra dla dzieci od 2lat

To zabawne lotto brytyjskiej firmy Orchard Toys jest radosnym sposobem na naukę spostrzegawczości,  nazw zwierząt oraz wydawanych przez nie odgłosów. Każdy otrzymuje plansze z rysunkami zwierząt ze wsi oraz farmera. Wszystkie tafelki kładziemy rysunkiem do dołu, każdy uczestnik losuje jedna planszę i kładzie przed sobą rysunkiem do góry. Następnie wyliczamy kto zaczyna. Każdy uczestnik po kolei odkrywa jeden tafelek, jeżeli mamy taki rysunek na planszy musimy wydać jeszcze dźwięk jaki to zwierzę wydaje i  kładziemy go na swojej planszy, jeżeli nie pasuje odkładamy rysunkiem do dołu. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze wszystkie rysunki.

gra lottoot3