Supermarket to gra edukacyjno-społeczna, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, które jak wiemy uwielbiają spędzać czas na zakupach w sklepach. Zasady gry są banalnie proste, należy jak najszybciej przejść z pola startu na metę. Po drodze czeka nas wiele przeszkód, które utrudniają lub ułatwiają dotarcie do kasy.

Zanim zaczniemy grę rozkładamy na stole ilustracje z towarami, które mają również swoje odpowiedniki na planszy. Grę zaczyna najmłodszy uczestnik, rzucając kostką i przesuwając pionek o ilość wyrzuconych oczek. Większość pól na planszy posiada strzałki, które wskazują kierunek ruchu oraz kiedy gracz zatrzyma się na polu ze strzałką może dokonać zakupu, wkładając do swojego koszyczka odpowiednią ilustrację.

Podczas zakupów, można trafić na pola oznaczone napisem BON wówczas gracz otrzymuje premię za kulturalne zachowanie i przesuwa się o ilość oczek odpowiadającą liczbie umieszczonej na polu BON. Jeśli gracz trafi na pole czerwone, cofa się o 5 oczek. W przypadku gdy po cofnięciu się, znajdzie się na polu dającym możliwość dokonania zakupu, nie może nic kupić i czeka jedną kolejkę na rzut kostką. Przy niektórych żółtych polach umieszczone są białe strzałki. Wskazują one kierunek ruchu, zgodnie z którym gracze powinni się poruszać na planszy.

Supermarket jest odpowiedni dla dzieci między 4-5 rokiem życia, proste nieskomplikowane zasady są jasne i zrozumiałe dla dzieci w tym wieku, a tematyka gry jest bardzo interesująca. Zanim jednak maluch dorośnie do gier bardziej skomplikowanych, przećwiczy poruszanie się pionkiem, liczenie oczek i pól.

supermarket_plansza