Trafił do mnie ostatnio najnowszy numer czasopisma dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej „Inspiracje Nauczanki”. W pierwszym odruchu pomyślałam, że odrobinę spóźniony, bo przecież

właśnie zaczęliśmy wakacje i pomysły trzeba będzie odłożyć przynajmniej do września. W środku znalazłam jednak kilka artykułów, które podsuwają świetne rozwiązania, które z powodzeniem można wykorzystać podczas wakacji: na półkoloniach, koloniach czy chociażby z własnymi dziećmi.
Jednym z takich artykułów jest na pewno „Morze eksperymentów” – pełen przepisów na kreatywne doświadczenia, które można z powodzeniem przeprowadzić na plaży (sceneria idealna), jak i w domowym zaciszu. Wszystkie dotyczą zagadnień związanych z morzem: zasolenia wody, żyjących w morzu organizmów czy… wykonania sprytnej lupy – idealnego narzędzia do obserwacji. Artykuł napisała Patrycja Ampulska, adiunkt w Katedrze Edukacji Dziecka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Co jednak ważniejsze – do niedawna nauczyciel w szkole podstawowej i przedszkolu. I o to właśnie twórcom Inspiracji Nauczanki chodzi – aby swoimi pomysłami dzielili się autorzy, którzy faktycznie prowadzą pracę z dziećmi w szkole i przedszkolu, a do tego mogą poszczycić się naprawdę kreatywnymi głowami.
Znajdziecie tutaj specjalistów od edukacji polonistycznej (pracy z ortografią czy fantastycznymi pomysłami na szkolne lektury), matematycznej (mnóstwo gier i zabaw, z wykorzystaniem kart, gier planszowych, sprytnych pomocy edukacyjnych – jest ich naprawdę bardzo, bardzo wiele. Niejedne Was zaskoczą), przyrodniczej (nareszcie będziecie mieć wspaniały pretekst do spędzania z klasą czasu na dworze), artystycznej, technologicznej, językowej i wychowania fizycznego. Jeśli martwicie się o Wasze wakacyjne i powakacyjne zajęcia zapewniam Was, że w środku czasopisma znajdziecie tyle pomysłów, że możecie spać spokojnie. Od teraz żadne z nich nie mają prawa wiać nudą.
Więcej Inspiracji Nauczanki znajdziecie tutaj >>>

Jeśli spodobał Ci się ten wpis możesz zostawić komentarz oraz:

  • Wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl