Wybierając prezent na komunię, powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Nikt nie lubi dostawać upominków, które są obecnie w modzie, jednak nie spełniają oczekiwań. Ponadto wcale nie trzeba wydawać na nie zbyt wiele – większe uznanie zdobędą te, które wpiszą się w pasje i preferencje osoby obdarowanej.

Dziecięce zainteresowania – jak je rozpoznać?

Dzieci w wieku 9-10 lat mają już sprecyzowane zainteresowania i doskonale wiedzą, czego chcą. Czasami ich życzenia odbiegają od rzeczywistości, dlatego warto skupić się nie na konkretnych przedmiotach, a na pasjach obdarowanego. W ich rozpoznaniu pomoże nie kto inny, jak rodzice dziecka. Warto porozmawiać z nimi o tym, co lubi ich pociecha i w jakiej dziedzinie się odnajduje. Pamiętajmy, że obecnie dostęp do różnego typu akcesoriów jest praktycznie nieograniczony, dlatego zapytajmy dodatkowo, czy dziecko nie ma już konkretnej rzeczy, jaką planujemy kupić. Dla niego w dalszym ciągu będzie to niespodzianka, natomiast my nie będziemy musieli przejmować się zdublowaniem podarunku.

Prezenty dopasowane do dziecięcych zainteresowań

Prezent na komunię powinien być dostosowany do zainteresowań, pasji i marzeń dziecka. Oczywiście, musi też mieścić się w budżecie, jaki zaplanowaliśmy na tę okazję. Na szczęście duża liczba ofert pozwala nam kupić ciekawe upominki nawet w niskich cenach. Dla dziecka, które uwielbia sport, ciekawym rozwiązaniem będzie hulajnoga. Postawmy jednak na zwykły model, a nie na hulajnogę elektryczną, która z aktywnością fizyczną ma niewiele wspólnego. Dobrym wyborem będzie też piłka do gry, rower albo zegarek, co pozwoli mierzyć wyniki i odnotowywać osiągnięcia. Dzieci, które lubią układać klocki, z pewnością ucieszą się z zestawu LEGO. Duński producent wypuścił na rynek wiele propozycji dla dzieci powyżej 8. roku życia, a nawet dla nastolatków i dorosłych. Wybór jest ogromny, przy czym warto dobrać klocki do wieku oraz zainteresowań dziecka. Jeśli osoba obdarowana lubi słuchać muzyki, warto zainwestować w profesjonalne słuchawki, które zapobiegną niszczeniu słuchu. Alternatywą będzie zestaw do karaoke, który gwarantuje świetną zabawę całej rodzinie. Dla dzieci, które lubią gry komputerowe, dobrym pomysłem na prezent jest ulubiona gra tematyczna. W przypadku większego budżetu możemy też zakupić profesjonalne krzesło dla gamerów, klawiaturę czy myszkę do komputera.

Jaki powinien być idealny prezent na komunię?

Dzieci o wiele bardziej cieszą się z prezentów niż z tradycyjnych kopert. Wybór odpowiedniego upominku nie jest jednak prosty, zwłaszcza jeśli o dziecku wiemy niewiele. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rodzice albo inni krewni, którzy mogą nam udzielić więcej informacji. Pamiętajmy, że dobry prezent nie musi być drogi. Zestawy LEGO kupimy już za 100 zł, choć znajdziemy też takie, które kosztują kilkaset złotych. Jeśli planujemy zakup małego prezentu, a dodatkowo chcemy dać dziecku kopertę, wybierzmy jakąś niskobudżetową propozycję. Wbrew pozorom wybór jest naprawdę duży – już nie quady czy laptopy, a właśnie drobne upominki cieszą się największą popularnością. Nie warto kierować się własnymi preferencjami czy opiniami, pamiętając tym samym, że upominek ma służyć przede wszystkim dziecku, a trendy na przełomie lat coraz bardziej się zmieniają.

Artykuł zewnętrzny