Różnorodność dostępnych wzorów, kształtów i kolorów pieczątek sprawia, że dziś możemy je wykorzystać w wielu dziedzinach życia, nie tylko w pracy. Sprawdzają się do tworzenia pięknych ozdób, prezentów, a także zabaw z dziećmi, odciągając je tym samym od telewizji. Wejdź do świata stempli i przekonaj się, że pieczątka nie jedno ma imię. Sprawdź, do czego może być potrzebna także Tobie!

 

Pieczątki a przygotowywanie prezentów okolicznościowych

Moda na dekorowanie przedmiotów z wykorzystaniem papieru ogarnęła cały świat. Jeśli lubisz przygotowywać własnoręcznie kartki dla rodziny czy znajomych na różne okazje, to dekoracyjne pieczątki z pewnością przypadną Ci do gustu. Eleganckim stemplem możesz ozdobić przeznaczone do wysyłki kartki na urodziny, święta, walentynki czy pocztówki z wakacji. Pieczątki sprawdzą się także jako ozdoba kopert czy papieru pakunkowego. Inny, popularny sposób na ich wykorzystanie to tworzenie zaproszeń na urodziny, ślub czy chrzciny. Taką kreatywną pieczątką można także oznaczać różne przedmioty, które chcemy podarować innym. Może to być motyw tylko graficzny lub graficzny, ale połączony z tekstem. Jeśli zaopatrzymy się w różne wzory pieczątek, to ich łączenie pozwoli tworzyć różne, ciekawe kompozycje.

Pieczątki w zabawach z dziećmi

Jak można zorganizować wspaniałą zabawę z dzieckiem, wykorzystując do tego pieczątki? Zobaczcie. Dzieci uwielbiają wcielać się w różne postacie, a w czasie wakacji przecież dość szybko się nudzą. Kreatywna zabawa z pieczątkami zajmie je na dłuższy czas.

Przykładowa pieczątka dla dzieci

Zabawa w pocztę. Oprócz karteczek, kopert, pudełeczek oraz szarego papieru i sznurka potrzebne Ci będą właśnie pieczątki. Oczywiście najlepiej numerator lub datownik. Dziecko może być albo listonoszem, albo urzędnikiem pocztowym. Można także przygotować specjalne okienko pocztowe z pieczątkami, znaczkami i drukami służącymi do wydawania paczek czy listów poleconych lub dział pocztowy, w którym opakowywać będziecie pudełka za pomocą szarego papieru i sznurka. Dziecko przy okazji rozwinie umiejętności manualne.

Zabawa w lekarza. Idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu, jeśli dziecko marzy o tym, by pomagać innym. Do tej zabawy wystarczy po prostu biały strój, który można dodatkowo udekorować pieczątkami z ziemniaka, a także akcesoria takie jak termometr, latarka, ciśnieniomierz czy bloczek karteczek do wypisywania recept. W tym wypadku sprawdzi się pieczątka lekarska, którą maluch będzie wybijał na wypisywanych przez siebie receptach i skierowaniach np. na badania.

Zabawa w szkołę. To jedna z ulubionych zabaw dziecięcych. Praca przy tablicy, nauczanie, prowadzenie dziennika, sprawdzanie prac domowych – to wszystko jest dla małych dzieci ekscytujące. I nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Najmłodszym dzieciom szkoła kojarzy się z miłą panią, ciekawie prowadzonymi zajęciami i przerwami spędzanymi w gronie rówieśników. Podczas tej zabawy oczywiście sprawdzą się ozdobne stempelki dla dzieci. Można przygotować takie specjalne z literkami i cyferkami.

Drukarnia. To niezwykle ciekawe miejsce, gdzie powstają książki, zeszyty, plakaty, ulotki, naklejki. Można powiedzieć, że wręcz jesteśmy otoczeni różnymi rodzajami materiałów drukowanych. Mając specjalne pieczątki przedstawiające np. zwierzątka, możesz namówić dziecko, by przygotowało swoją własną kartkę okolicznościową, zaproszenie, ulotkę, plakat czy nawet własną książeczkę!

Rozgrywki sportowe. Z okazji urodzin swojego dziecka możesz także zorganizować konkurs, w którym wraz z rówieśnikami będzie zbierać punkty za poprawne wykonanie zadania. Osoba, która zbierze najwięcej pieczątek, otrzyma nagrodę główną, a reszta nagrody pocieszenia. Dzięki temu można połączyć elementy zabawy z grywalizacją.

Pieczątki motywacyjne w nauce i obowiązkach domowych

Próbowałaś już wszystkiego, by zachęcić dziecko do nauki albo do sprzątania swojego pokoju i… ciągle nic? Zamiast straszyć malucha karami, spróbuj go zmotywować pozytywnie. A posłużą do tego specjalne pieczątki motywacyjne. Zarówno wśród prac domowych, jak i obowiązków szkolnych zawsze znajdują się te, które dziecko niekoniecznie darzy sympatią, ale jeśli dasz mu powód, by samo chciało te rzeczy robić, to sukces masz w kieszeni. Pozwól, by maluch poczuł się ważny i doceniony. Przygotuj specjalną tablicę, na której znajdzie się harmonogram zajęć i za każdym razem, kiedy uda mu się zrealizować zadanie, nie tylko pochwal go, ale także przybij pieczątkę, na której znajdzie się pochwała, w stylu „Jesteś świetny”, „Brawo” itp.

 

Przykładowe odbicie pieczątki motywacyjnej

 

Pozwól dziecku, by skrupulatnie liczyło zdobyte pieczątki, a zobaczysz, że wraz ze wzrostem uśmiechniętych buziek, serduszek czy innych oznaczeń, które przyjmiecie do oznaczenia kartek, duma twojego dziecka z osiągnięć będzie rosła.

 Pieczątki są w modzie!

Różnorodność motywów, jakie można przygotować na pieczątce, sprawia, że mogą stanowić dziś nie tylko pomoc w pracy biurowej, ale także posłużyć do organizacji kreatywnych zabaw i tworzenia dekoracji, a nawet motywowania. Co więcej, do takich pieczątek można dobrać preferowany kolor tuszu i dzięki uzyskać ciekawe odbicie. Warto tylko złożyć zamówienie w sprawdzonej, najlepiej działającej od lat firmie. Dzięki temu mamy pewność, że nasze zamówienie zostanie zrealizowane w terminie, a jakość pieczątki będzie odpowiadała najlepszym standardom.

 

Zastanawiasz się, gdzie mógłbyś zamówić pieczątki? Sprawdź dostępne pieczątki dla dzieci i pieczątki graficzne i zleć ich wykonanie online.