Kupowanie butów to nie lada wyzwanie. Jako dorośli często mamy problem ze znalezieniem modelu, który odpowie na nasze oczekiwania.

Przed jeszcze większym wyzwaniem stoimy, gdy planujemy zakup butów dla dziecka. Chociaż obuwie dziecięce powinno mieć wiele ważnych cech, kluczowe jest, aby nie zniekształcało stopy dziecka. Buty dla dziecka, szczególnie pierwsza para, powinny być nowe i dopasowane do delikatnej stopy. Źle dobrane obuwie może prowadzić do wad postawy i problemów z chodzeniem i będzie mieć wpływ na całe życie.

Jaki model butów wybrać? I czy koniecznie muszą być nowe?

Przed laty wiele dzieci pierwsze buty dostawało w spadku – po starszym rodzeństwie, kuzynostwie czy dzieciach znajomych. Dziś już wiemy, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Buty, które były już wcześniej noszone, zostały ukształtowane przez stopę pierwszego właściciela. Po założeniu jej kolejnemu dziecku, jego stopa zacznie dopasowywać się do używanej wkładki, co może prowadzić do poważnych wad postawy. Co ciekawe, najlepiej, jeśli dziecko pierwsze kroki stawia boso. Jeżeli nie potrafi jeszcze chodzić, nie ma sensu kupować mu butów – w zupełności wystarczą skarpetki. Z zakupem pierwszej pary dziecięcego obuwia nie warto się spieszyć – przez wiele pokoleń ludzie chodzili boso i to najlepszy sposób, aby stopa dziecka prawidłowo się rozwijała.

W końcu przychodzi jednak moment zakupu pierwszych butów. Jak zabrać się za to dobrze? Przed zakupem pierwszej pary warto poznać kilka zasad, którymi dzielimy się w tym artykule. Buty mają pomóc dziecku w chodzeniu, a nie przeszkadzać. Muszą być jednak dobrze dopasowane, szczególnie na wysokości śródstopia. Zapiętek ma przytrzymywać stopę, żeby nie przesuwała się do przodu. Ważne są również materiały, z których uszyty został but – powinny oddychać i zapewniać stopie przepływ powietrza. Podeszwa obuwia powinna zapewniać dobrą przyczepność do podłoża. Choć wiele butów dla dzieci ma zapięcie na rzepy, które ułatwia najmłodszym zakładanie obuwia, warto przemyśleć zakup butów ze sznurowadłami. Dzięki nim dopasowanie buta do stopy będzie łatwiejsze. Ciekawym rozwiązaniem są też buty, które łączą ze sobą sznurówki i rzepy.

Mierzenie dziecięcej stopy

Przed zakupami obuwia warto dobrze zmierzyć stopę dziecka. Jest to szczególnie ważne, nawet jeśli planujemy wizytę w sklepie stacjonarnym. Pomiar stopy jest bardzo prosty i może stać się dobra zabawą dla dziecka. Wystarczy, że pociecha postawi nogę na kartce papieru, najlepiej stojąc prosto przy ścianie. Stopę należy odrysować, trzymają długopis pod kątem 90 stopni. Gdy na kartce mamy już obrys stopy, czas na pomiar. Na obrysie zaznaczamy najdalej wysunięty punkt na pięcie i na palcach, a następnie rysujemy między nimi prostą linię. Mierzymy jej długość – to długość wkładki, którą powinny mieć buty. Warto pamiętać, że ważna jest nie tylko długość stopy, ale także jej szerokość, mierzona w taki sam sposób w najszerszym miejscu obrysu. Ponieważ wielkość stopy może się nieznacznie różnić, wato przeprowadzić pomiar na obu stopach i wybrać większy obrys. Rozmiar należy zmierzyć zawsze przed zakupem nowej pary butów, ponieważ dziecięce stopy rosną niezwykle szybko.

Co zrobić, kiedy już znamy wymiary stopy? Odwiedzić sklep z obuwiem. Polecamy zajrzeć do Baby Center – sklepu internetowego z siedzibą stacjonarną w Bytomiu. Znajdziemy w nim szeroką ofertę obuwia i odzieży dla dzieci i młodzieży oraz dokładne informacje na temat ich wykonania i rozmiarów. Wśród ciekawych propozycji obuwniczych dla najmłodszych warto wymienić buty od Primigi – włoskiej marki obecnej na rynku od 1976 roku.

Wybierz Primigi: buty, którym zaufali rodzice na całym świecie

Produkowane przez Primigi buty łączą w sobie jakość, modę oraz komfort. Do produkcji obuwia wykorzystywane są materiały najwyższej jakości oraz stosowane technologie, które poprawiają komfort noszenia. Buty Primigi https://baby-center.com.pl/228-buty-primigi będą dobrym wyborem niezależnie od pory roku, przeznaczenia oraz wieku dziecka. W szerokiej rozmiarówce Primigi buty znajdą nastolatkowie, ale także rodzice szukający pierwszej pary obuwia dla pociechy. Ciekawym przykładem modnego designu są chłopięce musztardowe buty od Primigi, które sprawdzą się nawet w deszczową pogodę. Komfort noszenia poprawia skórzana wkładka, a połączenie rzepów i sznurowadeł daje pewność, że buty będą dobrze trzymać się stopy. Wyprodukowane przez Primigi buty sprawdzą się w drodze do szkoły oraz w czasie długich rodzinnych wycieczek do lasu lub w góry.

Dla dziewczynek firma oferuje białe baleriny, które mogą być wykorzystane jako buty na uroczystość Pierwszej Komunii. Inna propozycja Primigi: śniegowce z futerkiem to znakomite zimowe rozwiązanie dla małych księżniczek, które kochają błyszczeć. Ocieplane są również szare, dziewczęce buty Primigi z futrem, uszyte z Gore-Texu, dzięki czemu będą wodoodporne. Na letnie dni polecamy sandały od Primigi – dla dużych i małych dzieci oraz młodzieży.

Wybierz Primigi: buty, które zadbają o stopę Twojego dziecka i szybką realizację zamówienia w Baby Center.

Artykuł Sponsorowany