Podczas kompletowania wyprawki wielu rodziców przywiązuje dużą uwagę do wyboru łóżeczka, koloru ubranek, zakupu odpowiedniej ilości pieluszek jednorazowych oraz wystrój kącika dziecięcego. Wszystkie te czynności najszybciej kojarzone są z przygotowaniem się na przyjście małego człowieka na świat.


Zbyt małą uwagę przywiązuje się do spraw związanych z bezpieczeństwem dziecka podczas jazdy samochodem. Poza wszystkimi wymienionymi czynnościami, jedną z priorytetowych spraw powinien być wybór odpowiedniego fotelika samochodowego.

Fotelik samochodowy RWF – co to znaczy?

Foteliki samochodowe RWF oznaczają foteliki do przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy. Metoda RWF jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę, ze względu na znaczne zmniejszenie ryzyka poniesienia ciężkich obrażeń przez dziecko w razie wypadku samochodowego. Wybór fotelika powinien opierać się na odpowiednim dobraniu go do dziecka, ale również do posiadanego samochodu. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że odpowiedni fotelik powinien być prawidłowo dopasowany do kanapy samochodowej, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje podczas jego użytkowania. Wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy jest odpowiednim wyborem nie tylko dla noworodków i niemowląt. Nie ma przeciwwskazań, aby w ten sposób przewozić dziecko nawet do 5 roku życia.

Mobilne foteliki samochodowe

Istnieje możliwość zakupu fotelika samochodowego, który posiada zintegrowane koła. Taki fotelik zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo przewożonemu dziecku – można przewozić dziecko tyłem. Dodatkowo eliminuje problem noszenia dziecka w foteliku – dzięki posiadanym kołom zapewnia łatwość zamiany fotelika w wózek. Oznacza to, że nie trzeba dodatkowo wozić wózka w bagażniku i przekładać dziecka podczas każdego wyjścia z samochodu – oszczędność czasu i miejsca w samochodzie. Przy wyborze fotelika warto zwrócić uwagę czy spełnia on standardy i posiada odpowiednie certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo i ochronę podczas użytkowania.

Obrotowe foteliki samochodowe

Innym wyborem może być obrotowy fotelik samochodowy. Jego niewątpliwą zaletą jest znaczne ułatwienie podczas układania dziecka w foteliku – można go obrócić w swoim kierunku, co zmniejsza trudność przy zapięciu dziecka w pasy fotelika. Fotelik iZi Twist B i-Size ma możliwość jazdy wyłącznie tyłem. Dzięki temu ma możliwość płynnego obrotu fotelika w stronę drzwi.

Ten fotelik posiada innowacyjną metodę instalacji, która rozwiązuje problem związany z kątem nachylenia kanap samochodowych. Odpowiednia konstrukcja fotelika pozwala na rozwiązanie tego problemu – dzięki technologii Universal Level Technology dziecko zawsze ma zapewnioną prawidłową postawę do siedzenia w foteliku, niezależnie od nachylenia kanapy w samochodzie.

Fotelik dla niemowlaka

Wartościowym wyborem może być fotelik przeznaczony dla dziecka w wieku 0-12 miesięcy. BeSafe iZi Go Modular i-Size posiada odpowiednią piankę w skorupie fotelika i miękkie obicie – jest połączeniem komfortu i lekkości oraz maksymalnego bezpieczeństwa. Dodatkową zaletą jest łatwość montowania – wystarczy przypiąć fotelik pasem, tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik na kilkuletnie użytkowanie

Istnieje możliwość zakupu fotelika, który będzie odpowiedni dla niemowlaka, który skończył 6 miesięcy, jak również dla 5-latka. Fotelik iZi Plus X1 potrafi równoważyć nachylenie kanapy samochodowej, zapewniając zawsze odpowiednią pozycję dla dziecka i stabilność podczas jazdy. Istotnym elementem jest również regulacja miejsca na nogi, co pozwala dostosowywać fotelik do wzrostu dziecka przez dłuższy czas. W tym foteliku dziecko może być przewożone tyłem do kierunku jazdy cały czas – im dłużej stosuje się tę metodę, tym bezpieczniej dla malucha.

Fotelik iZi Plus jest mocowany za pomocą pasów bezpieczeństwa, dzięki temu może być stosowany dla dziecka o wadze nawet do 25 kg. Montowanie metodą ISOfix jest wskazane dla dzieci z przedziałem wagowym do 18 kg. Przy wyborze fotelika samochodowego warto rozważyć zainwestowanie w produkt, który posiada podpierającą nogę bezpieczeństwa. Foteliki wyposażone w taki dodatek zapewniają dodatkową stabilność fotelika.

Pozwala na minimalizowanie przechylania fotelika w trakcie jazdy oraz redukuje siłę nacisku, jaka może wytworzyć się podczas wypadku samochodowego. Zwykle w celu jak największego bezpieczeństwa noga podpierająca fotelik ma możliwość regulacji jej wysokości tak, aby mogła dopasować się do każdego samochodu.

Wybierając fotelik samochodowy, należy zwrócić także uwagę na testy bezpieczeństwa, które zostały wykonane w celu sprawdzenia wytrzymałości i ochrony. Posiadanie odpowiednich certyfikatów jest również ważnym wyznacznikiem podczas wyboru najlepszego fotelika.
Po więcej zapraszamy tutaj: https://www.marko-baby.pl