Małe dzieci są niezwykle ciekawe świata. Dla ciekawego świata malucha potrzebne są wartościowe zabawki, które na przykład mogą nauczyć dziecko nowych umiejętności. Zabawki dla 5 latka to nie tylko zestawy kreatywne, ale i konstrukcyjne (klocki, układanki). Sprawdź, jak możesz podarować swojemu dziecku masę radości.

1. Zabawki dla 5 latka — które wybrać?

2. Klocki Lego czy zabawki Star Wars — jak sprostać oczekiwaniom dziecka?

Osoby dorosłe nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak potężna jest dziecięca wyobraźnia. Maluchy mogą szybko nudzić się zabawą, dlatego trzeba je otaczać ciekawymi zabawkami. Zabawki dla dzieci w przedszkolu są zróżnicowane, więc w domu pociechy powinny mieć dostęp do zabawek różnego rodzaju. Zabawa to szansa na to, by zobaczyć, czym dziecko zaczyna interesować się od najmłodszych lat. Najlepsze zabawki możesz poznać w sklepie JasieBasie.

Zabawki dla 5 latka — które wybrać?

Czasami rodzicom trudno zdecydować się na to, jaką zabawkę kupić dziecku na prezent. Ogromny wybór zabawek nie ułatwia zadania, na dodatek dochodzi kwestia reklamy. Zabawki dla 5 letniej dziewczynki to nie tylko popularne księżniczki Disneya, Little Pony, lalki Steffi Love czy Świnka Peppa. Zabawki dla 5 letniego chłopca to nie wyłącznie marka Fisher Price, Super Heroes, Lego. Są to produkty przeznaczone dla małego dziecka w skali masowej. Tymczasem możesz postawić na niepowtarzalność — zabawki dla 5 latka nie muszą wcale być prosto z reklamy!

Klocki Lego czy zabawki Star Wars — jak sprostać oczekiwaniom dziecka?

Lego Friends to nie jedyne klocki na świecie. Możesz kupić dla dziecka fantastyczne klocki plus-plus (plus-plus mini lub plus-plus midi). Maluch je po prostu pokocha, zwłaszcza że ta forma zabawki pobudza kreatywność. Jeśli chodzi o zabawki z serii Star Wars, to będą one lepsze do zabawy dla dzieci nieco starszych. Do łask wracają zabawki drewniane, które mają spory związek z ekologią. Zabawki dla 5 letniego chłopca powinny również zachęcać do aktywności ruchowej. Prócz zabawek takich jak gry planszowe, dziecko powinno mieć dostęp do takich urządzeń jak hulajnoga czy rower. Natomiast zabawki dla 5 letniej dziewczynki do głównie wiele lalek — trzeba pamiętać też o wózku spacerowym dla lalek. Niektóre dziewczynki preferują zabawki typowe dla chłopców — zabawka tego typu może pokazywać, że dziewczynka ma zainteresowania typowo techniczne. Mądre zabawki uczą dzieci obcowania ze światem liter, dzięki czemu maluchy mają szansę zdecydowanie szybciej nauczyć się czytać.