Hulajnogi i rowery przeżywają aktualnie swój renesans. Po ulicach miast i malowniczych ścieżkach śmigają tradycyjne jednoślady i hulajnogi elektryczne z miejskich wypożyczalni, a maluchy znów marzą, by dostać te pojazdy na urodziny lub komunię. Żadna jazda na rowerze lub hulajnodze nie może jednak odbyć się bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Kask – obowiązkowe wyposażenie podczas jazdy

Głowa to najważniejsza część ciała, której odpowiednia ochrona to podstawa również w przypadku jazdy na rowerze lub hulajnodze. Niezwykle ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci, że wysokiej jakości kask to nieodłączny element jazdy na ulubionym jednośladzie. Każdy kask powinien składać się z kilku warstw ochronnych i zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa w przypadku niespodziewanych upadków czy zderzeń, zwłaszcza jeśli jazda odbywa się po betonie lub w terenie, na którym często występują kamienie.

Rodzaje kasków ochronnych

Wybierając kaski ochronne, przede wszystkim należy kierować się ich przeznaczeniem. Czy będzie to kask do jazdy na hulajnodze lub rowerze po równych alejkach w parku? Po bardziej wyczynowych trasach? A może w ogóle do robienia tricków? W zależności od przeznaczenia możemy zdecydować się na:

  • klasyczny kask MTB,
  • kask typu orzeszek,
  • przeznaczony dla małych wyczynowców kask rajdowy.

Przed zamówieniem nakrycia ochronnego przez internet, zawsze należy zmierzyć obwód głowy, a w sklepie stacjonarnym koniecznie przymierzyć kask, który chcemy zakupić.

Jak poprawnie założyć dziecku kask ochronny?

Tylko prawidłowo zamocowany kask będzie odpowiednio chronił głowę małego użytkownika roweru lub hulajnogi. Po starannym założeniu kasku na głowę, należy dopasować jego rozmiar przy użyciu regulatora. Kask nie powinien być ani za ciasny, ani za luźny – będzie uciskał głowę lub zsuwał się na oczy lub do tyłu. Uszy powinny znajdować się dokładnie między literą V uformowaną z pasków z zapięciami. Jeśli tak nie jest, paski należy odpowiednio wyregulować. Pasek pod brodą nie powinien być zbyt ciasno zapięty – między nim a brodą powinno być na tyle miejsca, by dorosły zmieścił w nim jeden palec. Dziecku powinno być wygodnie, nie może odczuwać dyskomfortu, ale równocześnie należy starannie zadbać o jego bezpieczeństwo!

Gdzie kupić kask ochronny dla dzieci na rower?

Szereg przeróżnych akcesoriów dla użytkowników hulajnóg oraz rowerów, w tym kaski, znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Micro. Sklep posiada szeroką gamę kolorów i wzorów do wyboru, dzięki którym noszenie przez dziecko kasku przestanie być żmudnym obowiązkiem, a stanie się przyjemnością i okazją do założenia wyjątkowego dodatku. Oryginalnym wyborem będzie kask z dodatkami – uszami, oczami na szypułkach czy dinozaurowymi wypustkami. Modny kask spodoba się zarówno starszym, jak i młodszym użytkownikom, a co najważniejsze, zapewni im komfort i bezpieczeństwo jazdy na ulubionym sprzęcie. Do kasku można dokupić światełko LED, dzięki któremu użytkownik jednośladu będzie świetnie widoczny również po zmroku. Kask rowerowy zdecydowanie jest akcesorium, na którym nie należy oszczędzać – zależy od niego bezpieczeństwo i zdrowie.