Dorastając wszyscy wiedzieliśmy, że aby odnieść sukces we współczesnym świecie, trzeba nauczyć się drugiego języka. Teraz, wraz z szybkim wzrostem globalizacji i masową ekspansją handlu międzynarodowego, ludzie mówią większą liczbą języków niż kiedykolwiek wcześniej.

Nauka nowego języka jest wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niemniej jednak jest to warte wysiłku, ponieważ każde nowe słowo, którego się nauczą, otwiera nowe okno na ich świat, prowadząc ich do dostrzeżenia dla siebie różnych możliwości i prowadząc ich do bycia częścią coraz bardziej połączonego globalnego społeczeństwa. Chcesz, aby Twoje dziecko miało te zalety, dlatego ważne jest, abyś zaczął je uczyć już dziś!

Nauka języka obcego jest ważnym aspektem stania się obywatelem świata. W tym zdigitalizowanym świecie istnieje duże zapotrzebowanie na osoby znające więcej niż jeden język obcy. Istnieje wiele sposobów na naukę języka obcego i zaczyna się od urodzenia.

Kiedy po raz pierwszy słyszymy, jak nasza mama mówi do nas, mówi w swoim ojczystym języku, a gdy dorastamy, uczymy się innych języków, a także kultury, która im towarzyszy. Wiele krajów na całym świecie uświadomiło sobie, że dzieci należy zarażać nauką innych języków od najmłodszych lat, ponieważ ich znajomość sprawi, że będą bardziej konkurencyjne na rynku pracy i otworzy przed nimi drzwi. Głównym powodem, dla którego dzieci powinny uczyć się innych języków, jest to, że może to otworzyć przed nimi drzwi i możliwości na ich przyszłej ścieżce zawodowej. Nauka innego języka otwiera wiele

Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Rozpocząć naukę angielskiego maluch powinien zacząć od pierwszych dni. Poprzez zabawę, naukę słówek . Kiedy dzieci uczą się języków obcych w młodym wieku, rozwijają swoje zdolności poznawcze i stają się bardziej empatyczne. Nauka drugiego języka to ważna umiejętność, która pomoże im w przyszłości. My jako rodzice możemy pomóc dziecku poprzez zabawy językowe, ucząc nowe słowa lub decydując się na posłanie dziecka do szkoły językowej lub na kursy językowe.

Korzyści płynące z nauczania dzieci języków obcych są dobrze udokumentowane. Wykazano, że dzieci, które posługują się drugim językiem, mają lepsze zdolności poznawcze, wyższy poziom umiejętności czytania i pisania oraz lepsze wyniki w nauce w ich pierwszym języku.

Zacznij wystawiać swoje dziecko na język od urodzenia. Ułatwi to dziecku przyswojenie podstawowych umiejętności tego języka. Możesz zacząć od piosenek i wierszyków lub bawiąc się z innymi dziećmi, które mówią tym samym językiem. Ważne jest, aby rozpocząć nauki języka obcego na wczesnych etapach edukacji. Im wcześniej się tego nauczą, tym lepiej rozumieją i mówią.

Czego potrzebujesz, aby zacząć uczyć dziecko języka obcego

Kiedy uczysz swoje dziecko języka, powinieneś zacząć naukę, ucząc je nie tylko słownictwa i gramatyki. Powinieneś także wystawiać pociechy na kontakt z wieloma różnymi kulturami i upewnić się, że mają kontakt z językiem obcym, z native speakerami za pośrednictwem mediów lub interakcji w prawdziwym życiu.

Jeśli chcecie jako rodzice pomóc swojej latorośli w nauce języka, jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest znalezienie środowiska, w którym maluch będzie miał kontakt z językiem na co dzień, dzięki temu dziecko uczy się poprzez komunikację, poprzez zabawę i rozmowy w języku obcym. Oznacza to, że w takim przypadku ich zajęcia są prowadzone w innym języku, ich książki są napisane w innym języku, wszyscy ich przyjaciele mówią używając języka obcego… nie ma języka ojczystego!

Dlaczego najlepiej nauczać języka angielskiego od wczesnego dzieciństwa?

Język angielski jest najpopularniejszym językiem na świecie. Jest pierwszym językiem wielu krajów. Jest to także jeden z oficjalnych języków wielu organizacji międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych. Osoby dwujęzyczne mają większe możliwości pracy i otrzymują wyższe pensje niż osoby posługujące się tylko jednym językiem. Im więcej uczysz języka angielskiego i lepiej się nim posługujesz, tym więcej możliwości się przed Tobą otwiera.

Nauka angielskiego jest ważna z wielu powodów:

  • może zarobić więcej pieniędzy w Twojej karierze, ponieważ okazało się, że osoby dwujęzyczne zarabiają 14% więcej niż jednojęzyczni i 5% wyższe zarobki niż osoby mówiące dwoma innymi językami.
  • umiejętność mówienia po angielsku oferuje dostęp do większego rynku, co oznacza większą liczbę potencjalnych klientów i pracodawców dla Ciebie i Twojej firmy lub organizacji
  • języki obce oferują dostęp do zasobów takich jak literatura.
  • BAMBINI – Przedszkole z Językiem Angielskim

Nauka języków, a w szczególności języka angielskiego powinna rozpocząć się w najmłodszych latach życia dziecka. W zależności od wieku dziecka, z każdym rokiem życia umiejętność nauki słabnie. Najlepiej uczą się języka bardzo młode dzieci, w wieku żłobkowym lub przedszkolnym.

Wczesne rozpoczęcie nauki może mieć wpływ na rozwój umiejętności językowych i budowanie wiedzy. Niektóre korzyści płynące z nauki języka angielskiego w młodym wieku obejmują rozwijanie umiejętności językowych dziecka, budowanie wiedzy, wzbogacanie słownictwa, poprawa wymowy angielskiej