Jak widać w temacie biedronki nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa, a ponieważ zbliża się biedronkowy sezon oto trzy łatwe w wykonaniu propozycje. Nasza pierwsza biedronka została wykonana z dwóch pasków papieru o długości ok. 30 cm i 27 cm oraz szerokości 2,5 cm. Składamy je w połowie i spinamy zszywką w sposób pokazany na zdjęciu. Krótszy pasek musi być spięty na zewnątrz, aby po odwróceniu i sklejeniu końcówek pozostał w środku. Potem sklejamy końcówki długiego paska i w ten sposób wyłoni nam się tułów biedronki kształtem przypominający serce.  Zanim podkleimy delikatnie czubek krótszego tułowia do dłuższego, trzeba oba paski ozdobić kropkami. Zanim przykleimy całość do liścia, można w środku podkleić całość paskiem, ale nie jest to konieczne jeśli liść jest zrobiony z grubszej tekturki, w przeciwnym wypadku całość będzie się wybrzuszać. Na pewno praca ta będzie zbyt trudna do wykonania dla 4-latka, ale polecam dla 6-7 – latków sprawnych manualnie.

biedr

Kolejna biedronka została wykonana z mojego ulubionego materiału, czyli rolki od papieru toaletowego, którą nieco skróciłam. Można ją pomalować na czarno lub owiną bibułą. Skrzydełka zostały wycięte z koła i oklejone kropkami, na koniec przyklejamy główkę.

bedronka

Ostatnia propozycja to biedronka wykonana również z rolki od papieru toaletowego, w tym przypadku główka została wycięta z pojemniczka po jajkach, a całość jak widać na zdjęciu oklejona bibułą.

biedronak

Zobacz również:

Jak zrobić biedronkę origami

Jeśli spodobał Ci się ten wpis możesz zostawić komentarz oraz:

  • Wykorzystałeś ten pomysł, prześlij mi zdjęcie z chęcią je opublikuję.
  • Polub mój profil na Facebooku, znajdziesz tam wiele innych inspiracji.
  • Zajrzyj na Instagrama lub Pinteresta tam również mnie znajdziesz.
  • Jeśli to co piszę ci się podoba – podaj dalej ale pamiętaj o podaniu źródła.
  • Napisz do mnie jeśli masz inną propozycję na kontakt@zabawydladzieci.com.pl