Oto interesujący sposób na to, aby nauczyć dzieci nazw kształtów. Zestaw pozwala też na różnorodne zabawy w segregowanie, tworzenie zbiorów, liczenie i szukanie podobieństw.

Propozycje wykorzystania zestawu:

Snap

Karty dzielimy po równo na uczestników (max 4 osoby), jak najszybciej, po kolei schodzimy z kart. Gdy pojawią się jedna na drugiej dwie takie same, szybko zakrywamy je ręką i wołamy „Snap”. Osoba, która wykazała się refleksem zabiera wszystkie karty, które znalazły się na środku. Wygrywa ten kto zbierze wszystkie karty.

Memory

Układamy karty obrazkiem do dołu. Najmłodszy uczestnik odkrywa dwie karty, jeżeli jest to para to zabiera obie, jeżeli nie musi odłożyć je na miejsce. Ważne aby wcześniej pokazał wszystkim jakie ma karty. Kolejna osoba szuka par. Wygrywa ten kto zbierze najwięcej par. Najlepiej zaczynać od niewielkiej ilości kart, a potem zwiększać trudność.

Co zniknęło?
Układamy kilka kart koło siebie i przykrywamy chustką. Czarujemy kręcąc rękoma nad chustką i zabieramy jedną kartę jednocześnie odkrywając pozostałe. Jaka karta zniknęła? Dla utrudnienia możemy zabierać kilka kart.

Co nie pasuje
Układamy przed dzieckiem kilka kształtów np. koło, kwadrat i sześciokąt i pytamy „Co nie pasuje?” Prosimy o uzasadnienie wyboru. W tym wypadku nie pasuje koło, bo nie ma kątów. Dziecko może wymyślić własne zagadki dla was.