Bycie rodzicem jest bardzo dużym wyzwaniem, tak samo jak utrzymanie czystości w domu, w którym pojawia się nowy członek rodziny. Jest dużo udogodnień dla świeżo upieczonych rodziców, by jak najlepiej poradzili sobie z nową codziennością. Jednym z nich jest kosz na zużyte pieluchy dostępny na stronie Kosznapieluchy.pl.

Czym się różnią specjalne kosze na pieluchy od zwykłych koszy?

Kosze na pieluchy firmy Magic mają wiele zalet, ale głównie ich przewagą jest to, że o wiele lepiej niż zwykły worek na śmieci izolują nieprzyjemne zapachy, których jak wiadomo nikt nie chce w pokoju swojego dziecka. Ponadto konstrukcja pojemnika, a także sposób przechowywania zużytych pieluch w środku zapewnia brak kontaktu z bakteriami w pokoju dziecka oraz w innych pomieszczeniach. Plusem jest także zabezpieczenie kosza przed dziećmi.

Dodatkowo są bardziej poręczne niż worek, który bardzo łatwo może się przewrócić, bądź osoba, która z niego korzysta może się wybrudzić. W przypadku dedykowanego kosza na pieluszki nie ma takiego problemu, gdyż wyrzucenie zużytej pieluszki odbywa się w sposób bezdotykowy.

Jak wygląda kosz na pieluchy?

Kosz jest zaprojektowany w stylu modernistycznym. Materiał, z którego został wykonany czyści się również bardzo dobrze, więc może nam posłużyć przez wiele lat i nadal będzie wyglądał zadowalająco. Dostępny jest w kolorze szarym, niebieskim, białym, różowym oraz grafitowym. Zatem bez problemu wpasuje się w każde wnętrze. A kiedy już nasze dziecko wyrośnie z pieluszek można używać go jako zwykłego kosza. Ponadto jest on o pojemności 40 litrów, co daje możliwość zapełnienia go około 25 pieluchami, oczywiście w zależności od wielkości pieluch. Taka pojemność zapewnia wymianę kosza co kilka dni, więc jest dużym ułatwieniem.

Jak używać kosza na pieluchy?

Kosz jest bardzo intuicyjny. Podczas wyrzucenia do niego pieluchy należy położyć ją we wgłębieniu, po czym przełożyć rączkę na drugą stronę tak, aby pokrywa zasłoniła pieluszkę. Następnie należy pamiętać, aby zawsze wrócić rączką do pozycji pierwotnej, dzięki czemu zapach nie wydostanie się na zewnątrz.

Zużytej pieluchy nie trzeba zawijać w dodatkowy woreczek, jest to niepotrzebne generowanie dodatkowych kosztów oraz dodatkowe zaśmiecanie środowiska. Natomiast wymiana kosza przebiega tak samo jak kosza tradycyjnego z wyjątkiem braku występowania nieprzyjemnego zapachu, ponieważ po odkręceniu wieka należy złapać worek u góry odcinając możliwość wydostania się woni.

Dużym udogodnieniem jest to, że pojemnik można obsługiwać jedną ręką, a drugą wciąż kontrolować to, co dzieje się z maleństwem i nic nam nie umknie oraz fakt, że ten pojemnik eliminuje nam kolejny problem, który pojawia się przy małym dziecku – czyli częste schylanie się, co jest bardzo męczące.

W tym przypadku wystarczy odłożyć pieluszkę na górę pojemnika, bez niepotrzebnego nadwyrężania swojego kręgosłupa. Nie występuje tu również konieczność naciskania pieluszki by wpadła ona do kosza, co często może się skończyć ubrudzeniem lub niepotrzebnym odwróceniem uwagi.

Ile przeznaczyć pieniędzy na taki pojemnik?

Kosz kosztuje poniżej 200 zł, oraz w prezencie dodawana jest do niego rolka worków trzywarstwowych, która powinna wystarczyć na około 375 pieluszek.  Jeżeli jednak nie chcemy dokupywać specjalnych worków możemy również wykorzystać tradycyjne foliowe worki na śmieci, co bardzo ograniczy nam wydatki związane z użytkowaniem takiego pojemnika. W dodatku dzięki temu mamy pewność, że nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego wkładu do naszego modelu pojemnika, co może mieć miejsce w przypadku innych koszy, których modele zostaną wycofane razem z pasującymi wkładami. Jednakże należy pamiętać, że wkłady do koszy firmy Magic są 3 warstwowe co również przyczynia się do zatrzymywania zapachu oraz bakterii wewnątrz kosza.

Gdzie możemy kupić taki kosz?

Strona https://kosznapieluchy.pl/produkty/ oferuje nam dwie możliwości zakupu pojemnika firmy Magic. Możemy kupić go w formie stacjonarnej w takich miastach jak: Toruń, Radom, Suwałki, Wieluń, Racibórz, Włodzisław Śląski, Kraków oraz Tarnów.

Jest też możliwość zakupu w sklepie internetowym, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i nie będziemy musieli martwić się dojazdem do konkretnego miejsca, co przy przygotowaniach do narodzin dziecka jest dużym udogodnieniem.

Czy warto?

Jak najbardziej tak! Producent zapewnia możliwość zachowania czystości oraz świeżości w pokoju dziecka oraz w całym domu, przy wymianie kosza co kilka dni, a dodatkowy zaoszczędzony czas na sprzątaniu czy wynoszeniu śmieci możemy przeznaczyć na inne czynności. Kosze na zużyte pieluchy znajdziesz tutaj: https://kosznapieluchy.pl