Jest to świetna zabawa pamięciowa, zauważyłam, że trenerzy często wykorzystują jej reguły, jako przerywnik podczas szkoleń dla osób dorosłych. W zaproponowanych poniżej zasadach, uczestnicy zabawy muszą przejść po kolei przez cały alfabet od literki a aż do z. Wcześniej określamy reguły gry np. kupujemy wszystko lub tylko owoce i warzywa.

Zabawę zaczynamy od zdania: Poszłam do sklepu i kupiłam …..

Pierwszy uczestnik dodaje wstawia wyraz na literę A: „Poszłam do sklepu i kupiłam awokado”

Drugi gracz powtarza to, co pierwszy i dodaje swój wyraz na literę B: „Poszłam do sklepu i kupiłam awokado, banana i ….”

Kolejny uczestnik powtarza wszystko, co poprzednicy i dodaje wyraz na literę C: „Poszłam do sklepu i kupiłam awokado, banana, cebulę i ….”

Z gry odpada ten uczestnik, który zatnie się na 10 sekund, lub nie jest w stanie odtworzyć listy zakupów. Wygrywa ta osoba, która w grze pozostanie najdłużej.

Tak jak wspomniałam na szkoleniu spotkałam się również z odmianą tej zabawy, gdzie siedzący przy stole uczestnicy wymieniali, bez kolejności alfabetycznej przedmioty, które zabraliby na bezludną wyspę. Równie dobrze można iść na urodziny i wymyślać kolejne prezenty np. „Na urodzinach Dziadka dam mu w prezencie …..”