Szukasz prezentu dla swojej pociechy? Jeśli chętnie towarzyszy Ci w przygotowywaniu rodzinnych posiłków, być może radość sprawi jej kuchnia, wyposażona w niezbędne do gotowania akcesoria. To zabawka, która zapewni dziecku fantastyczną rozrywkę, a jednocześnie wspomoże rozwój ruchowy i poznawczy. Kiedy warto pomyśleć o jej zakupie?

Kuchnia dla dziecka – zabawka o wszechstronnym charakterze

Kuchnia dla dziecka niewątpliwie zapewni mu wiele godzin znakomitej zabawy. W jej trakcie maluch nie tylko rozwija swoją kreatywność, ale też poszerza wiedzę z zakresu przygotowywania posiłków, ćwiczy sprawność manualną i uczy się samodzielności. W sklepach można znaleźć zróżnicowanie pod względem wielkości modele, a także kuchnie drewniane dla dzieci. Alternatywą dla nich są lżejsze, wykonane z tworzywa sztucznego zabawki.

Do najważniejszych kryteriów wyboru podczas zakupu z pewnością jednak należy rekomendowany wiek odbiorców. Zanim kupisz, sprawdź dla dzieci w jakiej kategorii wiekowej przeznaczona jest kuchnia. To bardzo istotna wskazówka. Model przeznaczony dla starszych dzieci może bowiem okazać się niedostosowany do potrzeb Twojej pociechy, a nawet niebezpieczny dla niej. Kuchnie dla maluszków z kolei nie będą atrakcyjne dla starszaków.

Kuchnie dla dzieci – zróżnicowanie ze względu na wiek

Kupowanie kuchni na wyrost nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Poziom skomplikowania zabawki może nie być dostosowany do aktualnych możliwości poznawczych Twojego dziecka. A to oznacza, że kuchnia może nie tylko nie wzbudzić zainteresowania Twojej pociechy, ale nawet zniechęcić je do zabawy. Dodatkowo, obecność małych części w zestawie zagraża bezpieczeństwu maluszków, którym zdarza się jeszcze wkładać przedmioty do buzi.

Duże znaczenie ma także materiał, z jakiego została wykonana zabawka. Czy jest bezpieczny dla najmłodszych? Zwróć uwagę, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty. Zapoznaj się również ze szczegółową specyfikacją, by mieć pewność, że zabawka będzie bezpieczna dla smyka w danym wieku.

Drewniane kuchnie dla dzieci – od kiedy?

Drewniane kuchnie dla dzieci wyróżniają się stabilną konstrukcją i wysoką odpornością na uszkodzenia. Stanowiące wyposażenie kuchni akcesoria z drewna niełatwo złamać lub zgnieść, co czyni je bezpieczniejszymi dla smyków. To fantastyczny prezent dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Kilkulatki chętnie naśladują dorosłych i bawią się w odgrywanie ról. Duża, przyciągająca uwagę nowoczesnym designem kuchnia z pewnością ich ucieszy.

Szukasz wysokiej jakości modelu, który będzie pełnić swoją rolę przez długi czas? W sklepie internetowym Mamabrum.eu znajdziesz ich szeroki wybór. Są to zaprojektowane w trosce o każdy detal modele w łagodnych, przyjemnych dla oczu kolorach. Nie tylko dostarczą dziecku rozrywki, ale też wzbogacą wystrój jego pokoju, dodając wnętrzu przytulności. Zabawka będzie skutecznie przeganiać nudę zarówno w przypadku samodzielnej, jak i wspólnej z przyjaciółmi lub rodzicami zabawy.

Kuchnie dla dzieci w wieku 5-8 lat

Jeśli zależy Ci na kuchni dostosowanej do potrzeb nieco starszych pociech, zdecyduj się na zakup modelu w dużych rozmiarach i z bogatym wyposażeniem. Upewnij się, że akcesoria swoim designem przypominają oryginalne. Kuchnia dla starszych dzieci powinna być funkcjonalna i umożliwiająca kreatywną zabawę. Dodatkową atrakcją jest oświetlenie LED, pozwalająca na korzystanie z niej także po zmroku. Kuchnia dla dzieci może obudzić w smykach pasję do gotowania, a także wzmocnić dziecięcą pewność siebie.