LO-TECH TOYS to doskonała polska marka zabawek kreatywnych dla dzieci zbudowanych zgodnie z trzema złotymi zasadami dobrych projektów dziecięcych: ekologia, zabawa, nauka. Czy potrzeba czegoś więcej? Cieszy mnie fakt że na rodzimym gruncie powstają tak dobre projekty, dzięki którym dziecko może wczuć się w rolę konstruktora i z kilku pozornie prostych elementów zbudować niepowtarzalny mechanizm. Niedawno moja córka w twórczym zapędzie, zapytała mnie czy ludzie już wszystko wymyślili i czy ma szansę być odkrywcą? Oczywiście że tak, pod warunkiem że będziemy wzbogacać edukację, dobrą kreatywną zabawą.

Projektanci LO-TECH TOYS wykorzystują w zabawkach elementy recyklingowe, znajdziemy w nich nakrętki, zużyte dętki rowerowe, szprychy. Dziecko składając ze sobą poszczególne elementy poznaje mimowolnie zasady mechaniki, znajduje odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące ruchu.  Najważniejszy w tym wszystkim jest sam proces tworzenia i wysiłek jaki trzeba włożyć aby pojazd zaczął się poruszać.

lo-tech toys_2

W opakowaniu znajdują się części pozwalające na zbudowanie trzech pojazdów napędzanych na: gumkę, żagiel z turbiną czy też nadmuchanym balonem.

lo-tech toys_3

Projektanci stworzyli również pociągi nawiązujące kształtem do nowych pociągów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej oraz Trolejbusy.

12

lo-tech toys_4

Proszę również zwrócić uwagę na otoczenie, pełne bezużytecznych butelek i plastikowych pojemników, którym można nadać nowe kształty, wszak wyobraźnia nie zna granic.

lo-tech toys_5

lo tech toys 6

lo tech toys 8

Po więcej informacji o zabawkach LO-TECH TOYS zapraszam również na stronę BIURA KREACJA.