Każde dziecko przechodzi etap fascynacji rozmaitymi klockami. Czasami są to zwykłe klocki drewniane lub najpopularniejsze i wszechobecne Lego. Pewnie jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy rozmaite ich odmiany, będą się różnić wielkością, materiałem i sposobem łączenia. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że z klocków trudno wyrosnąć i gdy jesteśmy już dorośli często wspieramy pociechy podczas budowania. Torsten Sherwood poszedł nieco dalej i zainspirowany klockami Lego stworzył dość nietypowy system budowlany NOOOK, składający się z pojedynczych podobnych do siebie elementów, które można w prosty sposób łączyć ze sobą.  W rezultacie powstają poważne budowle, domki, namioty, parawany.

Torsten Sherwood_2

Torsten stworzył kartonowe, okrągłe elementy przypominające dyski, które łączymy ze sobą w dowolny sposób. Ich niewątpliwym atutem jest to że są lekkie, przyjazne środowisku, zajmują stosunkowo niewiele miejsca i można z nich budować spore konstrukcje. Nie potrzebna jest też wiedza konstrukcyjna, możliwa jet dowolna kombinacja klocków a dziecko na bieżąco w małej skali zmaga się z problemami i szuka rozwiązań. Czy potrzeba czegoś więcej?

Torsten Sherwood_3

Ponieważ autor jest projektantem i designerem w jednej osobie, zwrócił również uwagę na ładny wygląd produktu. Poszczególne dyski są produkowane w trzech ciepłych odcieniach koloru pomarańczowego, przez co budowle dobrze się prezentują w każdym wnętrzu.

Torsten Sherwood_4

 Torsten Sherwood_25

Po więcej informacji zapraszam >>>