Z urządzaniem pokoju dziecka lepiej nie czekać do ostatniej chwili. W dniu jego narodzin pomieszczenie powinno już być w pełni gotowe. Niemowlęta potrzebują przytulnej i bezpiecznej przestrzeni, aby dobrze się rozwijać, a rodzice komfortu w opiece nad nim, dlatego funkcjonalność oraz estetyka mebli mają kluczowe znaczenie. Co powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka?

Łóżeczko – klasyczne i z dodatkowymi funkcjami

Łóżeczko jest najważniejszym meblem w pokoju niemowlaka. Małe dziecko na początku dużo śpi nie tylko w nocy, ale również w dzień. Zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości materaca. Kilkustopniowa pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa dziecku wraz z jego rozwojem, ale eliminuje także konieczność mocnego schylania się rodziców, gdy dziecko jest malutkie. Wybierając meble dla niemowlaka, zadbaj o wygodę w opiece nad nim. Producenci oferują łóżeczka z dodatkowym wyposażeniem. Duża szuflada wsuwana pod łóżko ułatwi przechowywanie pościeli, kocyków i innych podręcznych akcesoriów. Wśród propozycji jest również łóżeczko z przewijakiem. Gwarantuje bezpieczeństwo przewijania i eliminuje konieczność osobnego zakupu przewijaka.

Komoda – idealny mebel do pokoju niemowlaka

W pokoju niemowlaka szafa nie jest niezbędnym wyposażeniem, ale może stanowić dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, która przyda się bardziej, gdy dziecko podrośnie. Postaw na meble do pokoju niemowlaka o funkcjonalności przydatnej na wczesnym etapie rozwoju pociechy. Obok łóżeczka to przede wszystkim komoda. Komody są wyposażone w różną liczbę szuflad i mogą mieć też zamykaną szafkę. Stanowią dogodne rozwiązanie do przechowywania ubranek dziecka oraz innych akcesoriów. Komoda pozwala na posegregowanie rzeczy, dzięki czemu łatwo je znaleźć, gdy są potrzebne.

Praktyczne meble dla niemowląt mogą spełniać dodatkowe funkcje. Jeżeli nie chcesz łóżeczka z przewijakiem, zdecyduj się na komodę z przewijakiem. Na stronie https://www.pinio.com.pl/ są dostępne różne warianty komód. Z pewnością znajdziesz model pasujący do Twoich preferencji. Zakup komody z przewijakiem to nie tylko wygoda, ale też oszczędność i zapewnienie niemowlakowi bezpieczeństwa. Od razu możesz wybrać również inne meble.

Szafa – wyposażenie na wiele lat

Chociaż w pierwszej kolejności konieczne jest wyposażenie pokoju w najpotrzebniejsze mebelki dla niemowlaka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby od razu kupić szafę. W szafie schowasz to, co nie zmieści się w komodzie, a gdy dziecko podrośnie, łatwiej przyjdzie mu nauka porządku, gdy będzie mogło samodzielnie sięgnąć po kurteczkę lub inne części garderoby.

Kolekcje mebli dla niemowląt – jakość i estetyka

Drewniane mebelki do pokoju niemowlaka są najbardziej rekomendowanym wyborem. Naturalne materiały nie powodują alergii. Wysokogatunkowe drewno cechuje się trwałością i wytrzymałością. Do pokoju niemowlaka najlepiej kupić jasne meble – najlepiej pokryte ekologicznymi farbami wodnymi, które są nietoksyczne. Zwróć uwagę na solidność i staranność wykonania.