Meble tłumiące hałas – gdzie się sprawdzą?

Meble i elementy wyposażenia wnętrz tłumiące hałas są mile widziane nie tylko w każdym domu, ale szczególnie w przestrzeniach biurowych. Doskonale sprawdzają się one zwłaszcza w aranżacjach typu open space, które ze względu na swoją „otwartość” charakteryzują się mocnym przenikaniem dźwięku. Meble, które tłumią dźwięki otoczenia, są także świetnym rozwiązaniem w blokach mieszkalnych i budynkach o różnej użyteczności, których użytkownicy muszą codziennie mierzyć się z nadmierną ilością irytujących dźwięków.

Jak to działa?

Meble tłumiące dźwięki charakteryzują się unikalną konstrukcją oraz wyjątkowymi materiałami, które ograniczają hałas w pomieszczeniu. Przy produkcji mebli akustycznych wykorzystuje się płyty akustyczne, które znajdują zastosowanie w studiach nagraniowych, a także wybrane tekstylia – stanowiące nie tylko świetną izolację przed hałasem, ale również ozdobę każdej nowoczesnej przestrzeni. W połączeniu te dwa elementy umożliwiają uzyskanie idealnej równowagi pomiędzy pochłanianiem a przenikaniem dźwięków. Meble akustyczne – https://www.wyposazenie-hotelowe.pl/meble-akustyczne-halasochlonne/ charakteryzuje unikalna geometryczna forma, która nadaje całemu pomieszczeniu nowoczesnego sznytu. Nie jest ona również bez znaczenia jeśli chodzi o kwestie rozpraszania akustyki wnętrza.

Do biura i do domu

Meble ograniczające przenikanie dźwięków doskonale sprawdzają się w przestrzeniach open space. Elementy kolekcji mebli akustycznych umożliwiają tworzenie wnętrz, które są przyjazne pracownikom. Z ich pomocą możliwe jest wykonanie aranżacji, która daje swobodę komunikacji i nie ogranicza przepływu informacji pomiędzy pracownikami, ale również nie powoduje dyskomfortu na skutek zbyt dużego natężenia dźwięków. Meble akustyczne bardzo często składają się z geometrycznych modułów, które umożliwiają wykonywanie konstrukcji i brył dopasowanych do potrzeb i charakteru wnętrza. Z pomocą poszczególnych elementów, można tworzyć przestrzenne boksy pracownicze, miejsca relaksu, meetingów i breifingów – w których zatrudnione osoby mogą porozumiewać się komfortowo i bez zbędnego hałasu.Brak komentarzy

Skomentuj