To nie jest klasyczny Miś orgiami, ponieważ podczas jego składania nie obejdzie się bez nożyczek, kleju i pisaka. Składa się go niebywale prosto z jednego kwadratowego kawałka papieru a ilość zgięć jest niewielka, dlatego poradzą z nim sobie dzieci w wieku przedszkolnym.

Wykonałyśmy je z kwadratowych kolorowych kartek do robienia notatek o wymiarach 15×15, które można dostać w każdym sklepie papierniczym. Kartkę przecinamy na pół w sposób pokazany na zdjęciu, z jednej połówki zrobimy głowę a z drugiej tułów.

Bierzemy jeden z  trójkątów i składamy z niego tułów, drugi posłuży do złożenia głowy. Aby otrzymać tułów musimy trójkąt złożyć na pół a następnie jego boki zginamy do środka.

Zgodnie z poniższym zdjęciem nie zginamy boków idealnie do środkowej linii zgięcia, ale do 1/4 długości dolnego boku z jednej i drugiej strony.

Teraz ponownie składamy trójkąt na pół i na jednym z zagiętych boków, w sposób pokazany na poniższym zdjęciu, rysujemy rękę misia, wycinamy ją wzdłuż linii na obu bokach.

Po wycięciu rąk i rozłożeniu kartki, zginamy boki do środka w sposób pokazany na poniższym zdjęciu.

W kolejnym kroku, zginamy papier jak na poniższym zdjęciu.

Odwracamy kartkę na drugą stronę i w ten sposób otrzymaliśmy tułów.

Drugi trójkąt wykorzystamy do złożenia głowy, w sposób pokazany na zdjęciu.

Łączymy głowę z tułowiem za pomocą kleju i ozdabiamy