W ciemną noc czterech magów spotyka się przy magicznym kręgu by spróbować swoich sił w turnieju magów. Zgaście światło i pokierujcie swojego maga na spotkanie, ale uważajcie na przeszkody! Okrągła plansza, drewniane figurki drzew i dysków, świecące w nocy kociołki, pionki magów i wielkie ognisko pośrodku – to wszystko znajdziesz w pudełku od gry Noc Magów. To bardzo wyjątkowa gra, która zachwyca dzieci na całym świecie – jest już też dostępna w Polsce.

Dzieci często boją się ciemności, ale często też lubią zabawy po ciemku. Gra Noc Magów pozwala oswoić się z ciemnością i czerpać z niej wiele radości. Część elementów gry jest po ciemku niewidoczna, ale część z nich będzie się świecić. Celem gry jest takie przesuwanie pionków, by to kociołek naszego maga dotarł do środka ogniska.
Co ciekawe – nic nie stoi na przeszkodzie, by grać w ciągu dnia lub przy włączonym świetle i gra wcale nie jest przez to dużo łatwiejsza? Widząc wszystkie elementy planszy można starać się grać bardziej świadomie, ale te wszystkie dyski, kociołki i drzewa wcale nie chcą z nami współpracować i potrafią przemieszczać się bardzo chaotycznie. Gra ze światłem jest dobrym pomysłem na początkowe oswojenie się z grą. Można też ją traktować jako urozmaicenie, ciężko ją jednak porównywać z pełnym emocji graniem po ciemku, do którego Noc Magów została stworzona.

nocmagow2

Gra świetnie się spisuje przy grze w dwie osoby, ale grając we 3 lub 4 czuć znacznie więcej emocji. Jedna rozgrywka to ok. 15-20 minut, ale mało, kto się oprze, by nie spróbować jeszcze raz. Ciekawym faktem jest, że choć przygotowanie gry potrafi zająć sporo czasu, to dla wielu dzieci jest to bardzo zajmujące zadanie i już przy tym dobrze się bawią.

PLUSY

+ Gra po ciemku budzi niesamowite emocje wśród dzieci.

+ W tej grze dzieci i rodzice mają naprawdę równe szanse.

+ Gra ze światłem też jest możliwa i wcale nie jest łatwa.

+ Zasady są bardzo proste, magią gry jest innowacyjny pomysł.

+ Bardzo trwałe elementy nie ma obawy, żeby się zniszczą.

MINUSY

– Największe emocje budzą gry po ciemku, a to nie w każdych warunkach jest możliwe.

– Gra polega na przesuwaniu elementów, które spadają z planszy – trzeba uważać gdzie się gra, aby się nie pogubiły.

Noc Magów to gra, która od pierwszego wrażenia oczaruje wasze dzieci, która w przypadku gry po ciemku dostarcza wyjątkowych wrażeń i chęć gry kilka razy pod rząd. Noc Magów to gra, która robi wrażenie na każdym, kto ma okazję jej spróbować.

Opis gry przygotowany przez  www.ZamorskieKolonie.pl

nocmagow3