Piosenki dla dzieci religijne to utwory muzyczne charakteryzujące się prostymi, łatwymi do zapamiętania, rymowanymi tekstami i wpadającymi w ucho melodiami. Spotkać można zarówno tradycyjne piosenki religijne dla dzieci, jak i takie, którym towarzyszą różnego rodzaju gesty. Piosenka religijna dla dzieci może być śpiewana w czasie lekcji religii, pielgrzymki, spotkania oazowego lub w domowym zaciszu, wraz z rodzicami i rodzeństwem. Spotkać można zarówno piosenki religijne dla przedszkolaków, jak i takie, które dedykowane są uczniom szkoły podstawowej. Jakie są najpopularniejsze piosenki religijne dla małych dzieci?

Piosenki religijne dla dzieci z pokazywaniem

Doskonałym sposobem na urozmaicenie lekcji religii czy wydarzeń, takich jak rekolekcje czy spotkania oazowe są piosenki religijne dla dzieci z pokazywaniem. Angażują je one ruchowo, poprzez wykonywanie gestów sprawiając, że tego typu spotkania religijne stają się dla nich bardziej interesujące. W internecie znaleźć można szereg filmików pokazujących, jakiego rodzaju gesty powinny wykonywać dzieci w czasie śpiewania tego typu piosenek. Najpopularniejszymi są: „Ty Boże prowadź”, „Idzie mój Pan”, „Jesteś życiem mym”, „Bóg dobry jest”, „Rysuję krzyż”, „Boża radość” oraz „Jesteś Królem”.

Piosenki religijne dla dzieci teksty

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę, taką jak „piosenki religijne dla dzieci teksty”, znaleźć można całe mnóstwo utworów muzycznych dedykowanych młodym katolikom. Jakie są najpopularniejsze książki religijne dla dzieci? Tekst niezwykle znanego utworu muzycznego dla małych katolików — „Abba Ojcze” brzmi następująco:

Ty wyzwoliłeś nas Panie

Z kajdan i samych siebie

A Chrystus stając się bratem

Nauczył nas wołać do Ciebie:

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

Bo Kościół jak drzewo życia

W wieczności zapuszcza korzenie

Przenika naszą codzienność

I pokazuje nam Ciebie

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze!

Bóg hojnym Dawcą jest życia

On wyswobodził nas od śmierci

I przygarniając do siebie

Uczynił swoimi dziećmi.

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze

Wszyscy jesteśmy braćmi

Jesteśmy jedną rodziną.

Tej prawdy nic już nie zaćmi

I teraz jest jej godzina.

Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze! Abba Ojcze.”

Piosenki chrześcijańskie dla dzieci

Chrześcijańskie piosenki dla dzieci — gdzie ich szukać? Z pomocą przychodzą dostępne na sklepowych półkach książki religijne dla dzieci. Jedną z nich są „Piosenki religijne dla dzieci„. To książeczka służąca do wspólnego śpiewania i chwalenia Boga. Doskonale sprawdza się na szkolnych katechezach, spotkaniach wspólnoty oazowej czy pielgrzymkach. Książka znakomicie wpisuje się w program nauczania religii — tak w przedszkolu, jak i w szkole podstawowej. To nieoceniona pomoc dla katechetów oraz księży. Wynika to z tego, że znajdujące się tam piosenki chrześcijańskie dla dzieci zostały ułożone zgodnie z metodyką zajęć poświęconą poszczególnym świętom oraz wydarzeniom roku liturgicznego. Do książeczki została dołączona płyta CD zawierająca wybrane utwory muzyczne w wykonaniu dzieci.