Zabawa z rodzicami to dla wielu dzieci najlepszy sposób na spędzenie popołudnia. Jak jednak urozmaicić ten czas, by nie tylko zapewnić dziecku rozrywkę, ale także pogłębić rodzinne więzi i wspólnie tworzyć fantastyczne wspomnienia? Poznaj nasze pomysły na popołudnia z pociechami i wybierz ten, który najbardziej spodoba się twojemu dziecku!

Wspólne gotowanie

To idealna propozycja zwłaszcza dla dziewczynek, choć wielu chłopcom z pewnością też przypadnie do gustu. Zamień kuchnię w niesamowity plac zabaw i zostań pomocnikiem swojego małego szefa. Co można zrobić z dzieckiem? W sieci nie brakuje przepisów na specjalne potrawy, które mogą przygotować nawet najmłodsi adepci gotowania. Zaproś dziecko do pomocy przy śniadaniu lub kolacji albo upieczcie wspólnie ciastka. Pamiętaj tylko, by dostosowywać poszczególne zadania do wieku pociechy.

Łyżwy lub rolki

Jeśli pogoda dopisuje, popołudnie z dzieckiem najlepiej spędzić na świeżym powietrzu. W zależności od pory roku, wybierzcie się wspólnie na łyżwy lub rolki, jazda na których pomoże mu rozwijać koordynację ruchową i wzmacniać siłę mięśni. Nie wspominając już o tym, że jazda na łyżwach albo rolkach to ogromna frajda zarówno dla dziecka, jak i dla ciebie!

Rodzinne gry wideo

A co zrobić, gdy aura za oknem nie zachęca do aktywności? Wówczas możecie skusić się na wspólne granie na konsoli. Nie chodzi o to, żeby zająć dziecko grą, a samemu zabrać się za coś innego. Na sklepowych półkach nie brakuje wciągających tytułów, które bawią i uczą, a w które z powodzeniem mogą grać wszyscy członkowie rodziny – nawet ci najstarsi. Nie wiesz, na jaką grę najlepiej się zdecydować? Doskonałym źródłem inspiracji będzie ten artykuł: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-xbox-one-5-wciagajacych-gier-dla-dzieci.bhtml.

Gry planszowe

A jeśli nie gry wideo, to co? Wtedy świetnie sprawdzą się stare, dobre planszówki. Możecie zagrać w jeden z kultowych tytułów, na przykład Monopoly, Chińczyk czy Scrabble, które cieszą się niezmienną popularnością mimo upływu lat, albo sięgnąć po jakąś nowość. Jeżeli nie masz pewności, co spodoba się twojej pociesze, wybierzcie grę wspólnie. Dziecko nie tylko będzie podekscytowane nową zabawką, ale przede wszystkim doceni, że liczysz się z jego opinią.

Wyjście na basen

Jeśli nie chcecie siedzieć w domu nawet wtedy, gdy za oknem ulewa albo plucha, zaproponuj rodzinie wyjście na basen. Większość dzieci uwielbia beztroską zabawę w wodzie, a rodzice mogą przy okazji nieco zadbać o formę. A kto wie, może okaże się, że twoja pociecha złapała przysłowiowego bakcyla i zechce uczęszczać na zajęcia nauki pływania?

Wspólna wycieczka

To znakomita propozycja zwłaszcza na spędzenie weekendu, choć w skróconej formie zda egzamin również w wiosenne czy letnie popołudnie. Wspólna wyprawa rowerowa lub wycieczka za miasto to szansa na zdobycie nowych doświadczeń, poznanie nowych miejsc, a jednocześnie doskonały sposób na odpoczynek od miejskiego zgiełku.