„Re re kum kum” to kolejna interesująca propozycja Egmontu dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ponieważ wcześniej z wielkim entuzjazmem grałyśmy z córką w „Skubane kurczaki” i „Pędzące żółwie”, sięgnęłyśmy również po skaczące żabki, bo właśnie o tym jest ta gra. Producent przygotował dwa warianty gry dla 4 latka oraz dla 5-6 latków można, więc powiedzieć, że gra rośnie z dzieckiem.
W opakowaniu znajduje się wiele interesujących elementów, które spodobają się każdemu maluchowi. Ponieważ nie ma tradycyjnej planszy do gry, musimy ją zbudować układając na kształt kręgu 10 małych liści oraz dwa duże, z których jeden jest liściem startu, a na drugim kładziemy okulary Frogga. Cała zabawa polega na tym, aby jak najszybciej dotrzeć małą żabką-pionkiem do okularów leżących na liściu Frogga, a następnie po wykonaniu jednego okrążenia powrócić na ten liść z okularami na nosie.
Aby gra nie była zbyt prosta, poza małymi żabkami-pionkami producent wprowadził do gry duże żaby, którym przydzielamy oczy, jedno z białym spodem a drugie z kolorowym symbolem żaby. Musimy jednak uwzględnić zasadę, że oko jest przydzielane dowolnej żabie z wyjątkiem tej, której symbol znajduje się na spodzie oka, czyli czerwono-zielona żabka nie może dostać oka z tymi kolorami.
Duże żaby, których jest 9, ustawiamy na przemian pomiędzy małymi liśćmi. Grę zaczyna tradycyjnie najmłodszy uczestnik, ustawiając małą żabkę na liściu startu. Teraz musi losowo wybrać jedno oko stojącej przed nim żaby, jeśli trafił na oko z białym spodem, może żabkę przeskoczyć i sprawdza oko kolejnej żaby. Gracz tak długo porusza się do przodu dopóki wszystkie odkryte oczy są białe. Jeśli trafi na oko kolorowe, nie może ruszyć dalej, ale musi w miejsce żaby wstawić tą, która ma takie same symbole jak na odkrytym oku. Tym samym grę kontynuuje kolejny uczestnik zabawy.
Aby poruszać się jak najszybciej do przodu, należy zapamiętać, w którym oczodole dużych żab znajdują się oczy z białym spodem, co jest nie lada wyzwaniem dla dzieci 4-6 letnich. Aby zdobyć okulary Frogga należy dotrzeć do liścia, na którym leżą a potem wystarczy wykonać jedno okrążenie z okularami by stać się zwycięzcą.
Dla młodszych dzieci 4 letnich przygotowany jest wariant łatwiejszy, w którym wykorzystujemy kolorowe kostki do gry. Na stole układamy wszystkie liście w linii prostej, zaczynając od liścia Startu a kończąc na liściu Frogga. Duże żaby z oczami losowo ustawiamy po obu stronach toru. Małe żabki, jako pionki umieszczamy na liściu startu.
Pierwszy uczestnik rzuca kolorowymi kostkami. Dwa wyrzucone kolory pokazują, której dużej żabie sprawdza jedno wybrane oko. Jeśli oko jest białe pod spodem, jego żabka może skoczyć na kolejny liść, a gracz ponownie rzuca kostkami. Mała żabka skacze z liścia na liść, dopóki gracz nie trafi na oko z symbolem żaby. Jeśli gracz trafi na oko z kolorowym symbolem żaby, traci kolejkę. Jego mała żabka nie może skoczyć na kolejny liść, grę kontynuuje następna osoba, która siedzi po lewej stronie gracza. Wygrywa żabka, która najszybciej dotrze do Liścia Frogga.
To, co niewątpliwie jest atutem gier Egmontu to, jakość wykonania gier, piękne ilustracje i interesujące zasady. Bez wątpienia jest to idealna gra na prezent.